Homosexualita aneb o co jde?

26. července 2010 v 14:37 | JS |  Téma týdne
Musím říct, že patřím mezi 96% lidí, kteří preferují opačné pohlaví a opak si neumím ani představit. Stejně ale umím pochopit, že někdo jiný preferuje to samé pohlaví a neumí si představit, že by měl mít milostné vazby k pohlaví opačnému. Jde o rozhodnutí přírody v momentě, kdy se do sebe zapletou poloviny DNA matky a otce jedince. Stejně neovlivnitelné jako to, zda bude mít lepší pravou a nebo levou ruku.

Upřímně moc nechápu, proč se tímto "problémem" neustále zabývat. Proč vyvolává neustále emoce? Je problém, ale ten opravdový problém, že "většina" často upozorňuje a snaží se zavrhnout jakoukoliv odlišnost od ní. Proč řešíme barvu pleti ostatních? Proč opovrhujeme lidmi s drdy a trochu nekonvenčním oblečením? Proč neustále dělíme sami sebe do skupin, hlásíme se k nim a hlavně bojujeme s ostatními skupinami?

Proč určitá část v nás chápe odlišný názor, odlišné chování a nebo vzhled jako něco špatného ( zlého )? Samozřejmě vyjma chování, které je v rozporu se zákony či obecně základními etickými principy.

Pro mě osobně problém homosexualita neexistuje. Existuje pouze konrétní člověk, který se něčím liší od průměru ( většiny ) jako se liší všichni ostatní. Protože průměrný a nebo většinový člověk prostě neexistuje. Co všechno většina už v historii vyznávala, víme, nechme tedy osud v rukou konkrétního člověka. Dejme mu možnost žít po svém bez mantinelů ( předsudků ) většiny.


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama