Automotive - Kapitola IV. - Nechat se vysát a nebo přežít?

26. července 2010 v 22:23 | JS |  Z deníku automotive
Další den v práci. Další cigareta uprostřed hry na zdravý životní styl. Jezdí se tu na kole, někteří i v - 20 stupních Celsia. Chodí se tu na spinning, squash, tenis, golf či zumbu. Všichni přestávají pít kafe, začínají pravidelně snídat, všude vládne dobrá týmová nálada. Vlastně to vypadá, že jste na wellness happeningu. Občas se sice probleskne večerní závislost na vínu, uvolnění nad pivkem a teambuildingová závislost na grilovaném praseti či kýtě.
Dneska jsem se probudil a nechtělo se mi vstát. Zabiják jménem čas neuvěřitelně rychle ukrajoval dobu, po kterou jsem mohl být ještě v posteli a mně se nechtělo čím dál víc. Znáte ten pocit, když odcházíte hotoví z práce a víte, že musite ráno něco rychle dodělat. Já musel a uvědomil jsem si to už v posteli. Když jsem vytlačil pastu na kartáček a začal jsem si čistit zuby, už jsem rekapituloval , co mi ještě chybí. Když jsem si oblékal kalhoty, odhadoval jsem, co se stane, když to nestihnu. Zabolelo mě břicho, chtěl jsem přece vstávat o hodinu dřív. Cože?
V práci jsem se snažil nikoho nepotkat, nevědomě jsem proplul až k počítači. Dvě hodiny do count-downu. Dodělat způsobilosti strojů za dva roky a ještě a dva kolegy na dovolené. Druhé kafe. Sakra jak tu křivku odhadnout, jít do výroby a poradit se s mistrem nestíhám. Cigareta, mé veškeré předsevzetí se hroutí, dneska už čtvrtá. Dál, musím dál. Práce se čím dál tím víc automatizuje, mizí detaily a stroj za strojem se sobě začíná podobat.
Deset minut. Všechno na síťovém disku je připraveno. Můj další žaludeční vřed ještě spí. Odesílám email se splněným úkolem. Můj nadřízený si ho nechá dva dny v emailu a pak ho předá dál. Možná, ale většinou to tak bývá. To, co je potřeba hned, se záhy změní v archivní věc pod nánosem dalších ASAP věcí. Neudělat to ovšem znamená nechat to spát. Spát až do chvíle než se to probudí. A tne do živého.
Zašel jsem zkontrolovat linku a podívat se jak to vypadá s novou hydraulikou u chladícího nástroje. Pokecal jsem s údržbou, zanadával na to, jak může být tolik zmetků. Vratil se na oběď. Klepnul jsem na klávesnici a otevřel email. Od té doby , co máme místo Outlooku Lotusy si stíhám i udělat další kafe. A sakra. Cože? Šéf mi děkuje, teď to ještě odprezentovat šlo, ale mám to ve špatném formuláři. Aktuální verze je 36a místo 35f, liší se pouze hlabičkou a formátem datumu. Ovšem to nikoho nezajímá, někdo na centrále musí vykazovat periodicky činnost. Pro mě to znamená další hodinu a čtvrt práce, formulář v excelu je samozřejmě udělaný tak, že ho nelze jednoduše překopírovat. Ne políčko za políčkem se člověk belhá k výsledku.
Ten den jsem ani nešel hrát tenis, ani jsem nešel běhat, ani jsem nešel na squash. Šel jsem normálně na pivo a zapomněl v debatách o ničem na další ASAP problém, který mě čeká zítra ...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama