Hudba

23. srpna 2010 v 22:41 | JS |  Téma týdne

Dívám se a nenacházím. Bloudím v údolí bez inspirace, tisíce obrazů a žádný klíč. Najednou se otevře brána a z ní zvuk, souzvuky a pochod melodie v taktovce rytmu. Údolí obrazů zalila řeka a já se koupu. Koupu se v synergii zvuk a obrazu. Maluji tóny po stěnách představ, hraji na každou strunu cesty přede mnou. Tvořím krajinu, kradu tiché prosby nebesům. Jsem sám a přec tak plný, tím , co bych chtěl říct.

Hudba jako kulisa, hudba jako obsah sklenice přede mnou. Hudba jako náplň pera a povrch papíru přede mnou. Kloužu se po vlnách not, narážím do kresby přede mnou. Tiše mísím slova a tóny. Zvedám krajky a mé prsty po klavíru nechám kráčet. Mizí šedost dne, když v ulicích jdou v ústrety. Víla a nymfa. Harfa a tenký citu most k dávalám, které bych chtěl pojmout.

Ticho a snídaně v trávě. Koncert ptáků svítaní, znovu se splétají vlny tónu a v moři bloudí. Znovu nacházejí se v paprscích slunce. Kletba radosti se rozprostřela do peřin všedních dnů. Bloudím v tichu disharmonie, bloudím ulicemi a nenecházím klíč. Dívám se a hledám. Klíče v kanálu a má cesta v dáli.

Bolí mě tiše dýchat, bolí mě krkavci ve světle poledním. Kráčím a nacházím tóny. V krocích rytmu melodii nacházím. Hudba ve všech podobách v pohledu přede mnou bortí citu cestu ven. Probouzím se a vnímám do šarlatu pouliční lampy, dýchám a poslouchám ...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jeff ^ Jeff ^ | Web | 23. srpna 2010 v 23:03 | Reagovat

Hezky napsaně ;) Hodně se mi to líbí ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama