Automotive - Kapitola VII. - Projekt aneb Bůh nás chraň!

13. srpna 2010 v 17:54 | JS |  Z deníku automotive
Projekt. Z kanceláří costingu (kalkulací), engineeringu ( technologie), developmentu (vývoje) a salesu (prodeje) se občas vynoří nový projekt. Jedná se o díl nebo skupinu dílů, které se vyrábí a nebo pro které vyrábíme polotovary na mé lince. Krásný to den dnes, okolo desáté porada o zmetkovitosti, následujíce poradou o problémech s náběhem dílů X. Trochu jsem si vydechnul až teď při obědě, zamyšleně jsem polykal sousto za soustem a snažil se nevnímat z jedné strany debatu o tom, co všechno nejde a z druhé strany debatu o kolegově nové Octávii. Samozřejmě plná palba v eleganci. Ano, dostal služební. Trochu jsem se zasnil a ve svém zasnění jsem poslouchal Marylina Mansona. V dálavě za mnou se ozýval refrén: "This is new shit. Do you want it? Yes!!"...
Pomalu jsem dojídal a mé oči spočinuli na ladných křivkách nové kvalitářky. Co tahle hezká květinka dělá v tomhle postmoderním pekle industrialu? Dokázal jsem si představit i jinde ... "Dostali jsme nový projekt! To PSAčko klaplo!", ozvalo se za mnou doprovázeno herdou do zad. Dobrá práce chlape, teď už jen to dokopat do série, pokračoval šéf. Matně jsem se rozpomněl na filter meeting, tedy poradu o kalkulaci a na zvěsti o její zdrbané verzi. Jak se ukázalo má předtucha byla správná. Šéf pokračoval, počítám s tebou při prototypech, musíme to trochu poladit. Znáš to.
Znal jsem to. Zítřejší den začal kickoff meetingem, doslovný překlad - jednání o vykopnutí - se trochu blížil realitě. Míč se rychle blížil na mou branku a branku projekťáka. ach jo, pomyslel jsem si, když jsme prošli výkres a srovnali požadavky v něm a kalkulovanou verzi. Tajně jsem doufal, že z toho nějak vyváznu. Opak byl pravdou termínový plán a body, za které je kdo zodpovědný, se hemžili mým jménem. Jen dobrý blonďák vzadu z laboratoře jich dostal víc. Podívali jsme se na sebe a naše útrpné úsměvy se potkaly.
Příští den jsem se zastavil za onou novou kvalitářkou. Samozřejmě, že projekt dostala ona na starosti. Potměšilé pohledy jejích kolegů vypovídaly o všem. Prošel jsem s ní proces a ukázal ji linku, u které se budeme potkávat. I teď se mi má představivost vymykala z rukou. Je sama nebo někoho má?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama