Upíři

11. srpna 2010 v 23:53 | JS |  Téma týdne
Upíři. Legenda o tvorech, kteří jsou nesmrtelní, denní světlo dělá problémy jejich pleti a živí se pojípením lidské krve. Mohou pít i zvířecí krev, ale potom degradují, asi jako lidé, když vypijí litr vodky denně. Většinou se jedná o jedince zapomenuté někde v Karpatech, kteří se rozhodnou, že krev domorodců již není, co bývala a přestěhují se za lahodnějším nápojem někam jinam. Svým popíjením, pokud oběť vysají do dna, nechají oběť zemřít a pak nechat povstat jako dalšího upíra.
Velice rádi pak vytvářejí bartrstva, která se zabývají bujarým hedonismem, kde jeden z upírů je většinou rovnější mezi rovnými. Jejich činnost nezůstane bez povšimnutí a tak se najde vždy pár magorů z řad inkvize nebo z řad dobrodruhů, kterým na začátku nikdo nevěří, jenž se vrhnou s posvěcenými stříbrnými předměty, svěcenou vodou a osikovými kůly do akce. Ta vede většinou k lokálnímu vymýcení upírů. S oblibou přežívá jeden, který v rakvi pluje temnou nocí rozbouřeným mořem do dáli ...
Krásná legenda. Krásné romantické příběhy. Plná kina, miliony prodaných DVD. Myslím, že pokud upíři existují, tak žijí z autorských práv ke Draculovi a Twilight. Skalní fandové černého humoru z řad upírů pak z autorských práv k "Od soumraku do úsvitu".


Ovšem pojem upír můžeme pojmout i obecněji. Je to bytost, která z ostatních vysává jejich energii a tou se živí. Je hnacím motorem jejich života. Krev pak můžeme chápat pouze jako symbol "životní energie". Zkusme se porozhlédnout kolem nás, nevidíme občas lidi, kteří se potácí bez energie, aby se vedle nich nacházeli jiní, kteří jí překypují, i když v podstatě na oněch druhých parazitují? Není ona legenda právě tak přitažlivá, protože nám až nápadně něco připomíná?
Možná ano a možná ne. Ovšem minimálně organizace "ochraňující autorská práva" nás vysávají denodenně. Kupte si foťák, prázdné DVD, tiskárnu, scanner a už jim platíte dopředu za to, že by jste si mohli náhodou okopírovat něco pod jejich ochranou. Pokud to ovšem učiníte a oni na to přijdou, tak nejenom že vás udají, ale ještě jim zaplatíte "ušlý zisk" za tu vaši "nelegální kopii". N,yní u nás našli spojence z ministerstva kultury a chtějí se přisát víc. Víte to? Pokud ne, mrkněte se sem: http://blisty.cz/2010/8/9/art53887.html .
Takových upírů, kteří vám pijí energii, omezují vaši osobní svobodu tím, že "chrání je vaše zájmy", je hodně. Nebojte se jich, nemají rádi denní světlo jako legedární upíři. Ale dávejte si na ně pozor, časem můžete přijít na to, že vás vysáli. Přijdete na to, že nemáte žádné právo volby, že jich zájmy se staly vaší realitou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bella5632 bella5632 | Web | 12. srpna 2010 v 0:04 | Reagovat

Ahoj, nemáš zájem o dess ?
http://bella5632.blog.cz/1004/dess-na-prani#komentare

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama