Automotive - Kapitola X. - Břímě na obzoru

28. září 2010 v 13:54 | JS |  Z deníku automotive
Stál jsem před nástěnkou a pozoroval grafy vývoje obratu společnosti, které nezadržitelně mířily nahoru. Usměvavý obličej vedoucího manažera divize. Znal jsem ho, občas se k nám přijel podívat. Dalo se to poznat podle mimořádně objednané úklidové služby den předem, lehké nervozity výrobnho ředitele, chaosu na controllingu a procházení prezentací všehomožného u ředitele. Jednou jsem si s tímto pánem podal ruku. Technolog linky. Jeho formální úsměv a nice to meet you. Kroky dál v prohlídce.
Zakašlání za mnou. Kalkulant s nešťastným výrazem. Byl jsem u ředitele, říkal, jsme moc drazí. Musíme to ještě projít. Ve dvě, řekl jsem. Odešel jsem na poradu s plánovači. Přišla všemi oblíbená objednávka na větší paket náhradních dílů. Procházeli jsme díl po díle a určovali výrobní dokumentaci. Odešel jsem se seznamem 15cti dílů, u kterých byly nejasnosti. Vyvalil jsem zaprášené šanony z horních pater skříní. Hledal jsem jehly v kupkách šanonů. Po třech hodinách jsem konečně měl ke všemu výkresy. Další dvě hodiny mi trvalo dát dohromady výrobní postupy a nechat upravit SAP. Chvíli jsem relaxoval při procházení pošty.
Trochu mě vystrašil počet emailů FYI. Pročítal jsem historie a hledal poselství pro mě. A přemýšlel nad tím, kdo mi první řekne, vždyť jsem ti to přece posílal. Telefon. Kvalitářka. Pár dotazů kolem nových dílů. Snažil jsem se být milý , ale má rozmrzelost s tím, jak se blížila druhá, asi byla znát. Tak ahoj, řekla a v jejím hlase jsem zaslechl náznak posmutnělosti, který mě bodnul. Uvidím ji na obědě, včera jsem na ni myslel. Tak moc jsem s ní chtěl být sám, říct jí, jak se rád tajně ztrácím v jejich očích ...
Druhá. Kancelář kalkulací mě pohltila. procházeli jsme celý koncept. Máme vysoký CAPEX, investice, to nikdo nepodepíše. Vzali jsme si vidle a přehazovali díly na stávající linky a měnili strojní časy. Ne, nesmíme být dražší. Musíme být levnější s poloviční investicí. Nakonec nám z našich excel tabulek vypadl výsledek, který se plus mínus shodoval s targety. Změnili jsme materiál, snížili strojní časy. Sepsali elaborát na téma odlišností od výkresů. Kalkulant se usmál. Zítra ve 13 hod máme termín u ředitele.
Již teď jsem si představil politickou přednášku a po té dvouhodinové dohadování. Kolik metrů kabelů, jaké linky, kde stojí v koncernu nevyužité, proč máme tolik lidí u linek a strojů ... Telefony napříč koncernem ... A nakonec odeslání kalkulací ... Automotive standard ... A co úspory v dalších letech? Z kalkulací, kde už úspory z úspor jsou ? Vše je možné, břímě osudu.
Odešel jsem k sobě. Potkal jsem ji na chodbě. Pozdravil jsem a díval se jí do očí. Nakonec jsme si šli dát kafe a probírali odchylky od výkresů ... Nevydržel jsem. Zeptal jsem, co dělá večer, zda by nechtěla jít do kina. Kouzelně se usmála. Chvili mlčela. Cítil jsem, jak mi vibrují spánky. Tak tenká je červená linie ... Proč ne, sklopila oči a já jsem je ztracen hledal a nechal se unášet plností jejích rtů. V sedm v pizzerii ...
Rozešli jsme se každý do sobě vyhrazených sterilních útrop kanceláří, čas se mi zastavil ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Walterino Walterino | E-mail | Web | 9. května 2012 v 13:13 | Reagovat

Hustyyyy, to teda jo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama