Automotive - Kapitola XI. - Klíčovou dírkou jehly

5. října 2010 v 21:52 | JS |  Z deníku automotive
Dorazil jsem domů. Power a přátelské zablikání počítače. Co vlastně v tom kině dávají? Trochu jsem zesinal, tak to nevím. Co vlastně o ní vím. Kromě toho, že nemá ráda čočkovou, má kouzelné malé rty, hluboké oči ... Ještě jednou jsem procházel program, žádný ze tří filmů mi nebyl dost dobrý. Nakonec mě u jednoho zaujala poznámka: romantická komedie, tak jsem provedl rezervaci. Čas utíkal.
Neúprosně. Zalekl jsem se. Vkrádaly se mi do mysli existenciální otázky. Proč tam vlastně jdu? Kde mám čisté kalhoty? Neměl bych jí zavolat, že nemůžu? Ne, její obraz vždy jako mávnutím kouzelného proutku rozpustil mé obavy i mé otázky. Vyrazil jsem.
Potkal jsem ji před pizzerií. Ty její rozpuštěné vlasy. Úsměv místo pozdravu. Zalapal jsem po dechu a hledal slova. Malinko se mi podlamovala kolena, bavili jsme se o všem a o ničem. Tisíce drobných pohledů skrz její řasy. Zdá se mi to? V sále se setmělo a romantická komedie se rozeběhla. Vypnul jsem mozek a kochal se jejími drobnými kudrlinkami kolem uší. Byla nádherná v odlescích stříbrného plátna.
Film skončil. Podívala se na mě, půjdem někam? Vyšli jsme a potkali jeden můj oblíbený bar na rohu malého náměstí. Pár pozdravů do dáli a stolek v přítmí lampy za rohem. Bavili jsme se o práci, o lidech, o filmu, o cestách na Měsíc, atomové energii v ponorkách, o transpersonální psychologii a o černých dírách ... Nevydržel jsem a políbil jsem ji, sladkost jejích rtů omamomala mou duši a ve spojení našich prstů jsem získal oporu ochutnávat je dál a dál....
Takže jěště dvojku, mládeži? Otázka na téma, jsem naprostej kretén a potřebuju na sebe ukázat. Smích. Jo, jasně. Večer se změnil v barvy emocí a já se topil v ní a ona ve mně? Tolik napětí, tolik otázek a ... tolik dotyků ... Nechtěl jsem tomu věřit. Dýchal jsem čerstvý zvduch na hradbách a pozoroval hvězdy, po té, co jsem ji doprovodil domů. Dlouho jsem se nechal unášet. Až se probral rozum. Zítra ve 13 hod a máme jěště dost práce ... Náhradní díly ... Lehké ztuhnutí. Ano a zítra zase do práce ...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pepy pepy | E-mail | 19. července 2011 v 15:16 | Reagovat

a dál?..........

2 bobes bobes | 11. srpna 2011 v 22:55 | Reagovat

Pokračování prosím ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama