Boj s korupcí? - Čekání na godota a strašáci lezou ze skříně

31. října 2010 v 14:44 | JS |  Politika & EU
Dívám se a poslouchám politické debaty. Škrty. Úspory. Vysvětlování na co vše není a nebude. Ale kde je jedno z hlavních předvolebních témat? Kde jsou ti šlušní a poctiví? Kam se ztratilo téma korupce?
Proč neslyšíme stejně silně i debatu o korupci a o navrhovaných opatřeních? Nevím. Lidé stále čekají na Godota. Ten nepřichází, možná přijde v roce 2012. Godot jménem Služební zákon. Není to jisté, neboť prý má dostat nový kabát od nové vlády. A není jisté, zda to krejčí stihnou a nebo mu ušijí kabát pro někoho jiného.
Kdo je však neustále mezi námi jsou strašáci ze skříní. Dokonce jsou už tak otrlí, že ji opustili a chodí mezi námi a smějí se nám. Jednoho z nich vzpomněl Ivan Hašek v Hyde Parku, jmenuje se "Akcie na adresáta". Skoro jen u nás je možné vlastnit a nevlastnit Viamont, Slávii Praha a nebo možná Karlův most (??) ? Tento strašák dává možnost lidem vlastnit akciové společnosti takovým způsobem, aby nebyla známa jejich totožnost. Nu dobrá, co je zvláštní, je, že takové společnosti jsou pro státní správu a další oragnizace plnohodnotným partnerem. On totiž chodí strašák "Akcie na adresáta" ruku v ruce se strašákem "Malá domů" ... A Ivan Hašek ví, že malá domů má ve fotbale už dlouho stop.
A tak i já čekám na Godota a potkávám strašáky, kteří lezou ze skříní státní správy. Zkusme pojmenovat všechny strašáky a zavřít ne zpět do skříní, ale tam kam patří. Možná přijde Godot a možná nám pomůže ...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama