Stroj času

8. června 2011 v 22:11 | JS |  Téma týdne
Dobrý den, zadejte časoprostorové souřadnice, ozvalo se z reproduktorů vůkol a úsměv hologramu v podaní ženského pohlaví čekal. Bývaly časy, kdy prostor jako vor plul v řece absolutního času, jediný časový posun kompenzoval východ Slunce na jednotlivými místy planety. Dnes v chaosu po Hawkingově z křesla povstání se vše změnilo. Teleport vlastně jen zbortí časoprostor a řízenou červí dírou vás protáhne na souřadnice vztažené k Londýnu. Ano, lidský komplex se nemění, Země je pořád střed vesmíru.

Rozesmála mě představa dotykového menu, které jsem viděl minulé pondělí v muzeu, myšlenkou jsem si jednoduše vybral místo a čas. Alfa Centauri, vesmírná restaurace a beefsteak z něčeho, co zdědilo DNA po králíkovi a krávě, ale chutnalo to skvěle. Někdy vlastně přemýšlím, jak často lidé berou čas zpátky a zkoušejí znova to, co evidentně nefunguje. Sebevrazi mají novou disciplínu, stačí zabít svého dědečka a probrat se jako děvka v bordelu na Plutu. Vražda jako reinkarnace. Kdysi dávno jsem viděl krucifix a povídal si se Synem Boha, jeho symbolem s spolu s ostaními, co na tuhle old schoolovou akci přišli, na konci nám k tomu dali sušenku bez chuti a kapku archivního červeného.

Život se změnil v ironickou bestii, když pravnuk Barrowa matematicky popsal kolektivní nevědomí a vystřelil nás na věčný trip neustálých propletenců souvislostí a pokusů změnit sama sebe, tím, že změníte ty okolo ... Nezabírá to, ale nepotřebujete antidepresiva ... pamatuji si na dějepis a Freuda a jeho podvědomí ... kdyby býval věděl.

Jsem vlastně věčně na cestách, monitoruji exoty, kteří odešli z civilizace na vzdálené planety a můj životní úkol je, aby jejich potomci, co mrznou a hladoví, nechcípli. Musím říct, že některé mé "přílety" jsou tam považovany za návštevu božstev a portály, za chrámy z dávných časů ...

Nevím, kouřím červená Marlbora skrz své syntetické plíce a směju se ...

Bon voyage ...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama