Vláda veksláků a brainwashing bulváru

12. června 2011 v 23:14 | JS |  Politika & EU
Když se v roce 1989 lámal chleba a desetitisíce lidí se zapojili do Sametové revoluce zřejmě netušili a nemohli tušit, co bude následovat. Pana Havla zvolilo leninsko-marxistické ( ne komunistické jako se úmyslně nesprávně píše ) Federální shromáždění, vláda se dostala do rukou jeho "kamarádů" a partičky z prognostického ústavu. Ideje svobody a pravdy se vypařily v oparu privatizace "Divokého Východu" bez právního rámce. A právě nepozorovaně a s drzou jistotou odešli veksláci od Tuzexů a z podloubí do davu demonstrantů a začali nám vládnout a konečně "vydělávat" velké peníze. Legálně a za podpory vlády. Pomníky jejich činnosti vidíme čas od času ještě dnes v rozpadlých hotelích, domech na náměstích ... Ano, úvěry, které nikdo nechtěl splácet. Na druhou stranu pak z tribun tiše zmizeli socialističtí pohlaváři do nově nabytých vil a za tučnými konty z rozkradených majetků komunistických organizací ( zkuste se někde dopátrat, kde je majetek SSM a co dělá Vasil Mohorita ? Budete asi překvapeni ... ).

Tito lidé z šedé ekonomiky socialismu se obalili penězi tam, kde se jiní nestačili rozkoukat. Tito lidé tak učinili, rozebrali to, co se rozebrat dalo a stali se z nich lidé, kteří mají peníze. Nová elita. Nová elita, která měla zájem, aby právní stát v ČR nikdy nebyl, stále není a nebude. Tito lidé se infiltrovali do politických hnutí a stali se kmotry nově vzniklých politických stran, které začali přerozdělovat zbytky ze stolu velké a malé privatizace - veřejné zakázky.

Ve své rozmanitosti a české hravosti se tak politická scéna propojila s organizovaným zločinem z peněz nás všech. Z politických hesel se smyl odér revoluce a zbyly na odiv jen hodnoty: brácha na bráchu, egoizmus moci a nadřazenost peněz. Občanská společnost odešla od exilu a manipulace pase stádo lidí ve výkalech bulváru. Bulváru, který přináší stejnou směs polopravd a lží, kterou dostáváme v kapačkách slov té části politiků, kteří se jsou vykonavateli přerozdělování peněz tím správným směrem. Idiotizace společnosti dogmatem toho, že se stejně nedá nic změnit a že současný stav je normální. Ano, nová normalizace. Normalizace z časopisů, novin, televizních obrazovek a každodennosti beznaděje v kontaktu se státní správou.

Ano, po každé, když jdete kolem poslanecké sněmovny, vzpomeňte si, nechcete bony? Bony? Jen místo Tuzexu máme poslaneckou sněmovnu, krajská a místní zastupitelstva a jejich porcování medvědů. Žijeme v postrealitě vytvořené šedou ekonomikou socialismu a je čas si uvědomit, že to není "socialismus s lidskou tváří", ale "hra na demokracii s tváři veksláka" kupujícího v Krupce hlasy, kupujícího pozemek místem, kde má vést dálnice, prodávajícího městský majetek "pod pultem", rozdávajícího dotace na luxusní bordel někde na Hradecku a kupujícího si lék na méněcennost na právech v Plzni. "Velké postavy revoluce" jsou ti, kteří Veksláka stvořili a teď s ním nechtějí mít nic společného, ale žijí z jeho peněz.

Stejně jako za socialismu však Vekslák nestojí na přímém Slunci, to přenechává hrdinům jeho bulváru, silikonovým pětkám, ožralům, práskačům, vyvoleným podvodníkům a přeběhlíkům politických stran. Jak však Veksláka? Tam, kde je vidět, tam kde se nedá kšeftovat v zákulisí, jeho moc končí. Pouze právní stát, transparence, vyšší míra přímé demokracie, angažovanost lidí v občanských hnutích ho může vyhnat ven ... Avšak žádný univerzální lék není, protože ruku na srdce, kdo by nechtěl bony?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama