Automotive - Kapitola XIII. - Večeře s Jidášem

21. února 2012 v 16:12 | JS |  Z deníku automotive
Zvedli jsme se a vyrazili na hotel. V Německu je všude řád a skoro pro každého práce, jak by řekl Karel Kryl, možná proto popíjel ve Svobodné Americe v SRN kafe ve foyer a házel vtípky na režim za želenou oponou. V hotelu jsme se odbavili a zjistili, že máme tak dvě hodinky než se pro nás staví Jochen se svým BMW, které má, protože ho živí převážně BMW. Kromě náhradních dílů má totiž na starosti projekty BMW E85 a další. Ani se mu nedivím, že na BMW nedá dopustit, po 6 hodinách v polstrování made in SKODA Mladá Boleslav lituji, že nepracuji na centrále.V půl deváté jsme se sešli na recepci, čekal tam na nás Jochen a ten člověk z controlingu. Znám ho zřívějška, není to zrovna ideál rovného člověka, hraje si na svém písečku a putuje karierním žebříčkem směrem nahoru. Hned se dal do řeči s naším kalkulantem o úsporách a pokračovali v tom nerušeně i v autě. My s Jochenem jsme bavili o věkovém průměru linek v koncernu, došli jsme k závěru, že se nebezpečně blíží součtu našich datumů narození. Smáli jsme se tomu až dokud Jochen nezaparkoval. Přišla mi smska od ní, chvíli jsem byl jako v jiném světě. Jochenovi to neuniklo, pousmál se a něco si pro sebe prohodil. Odepsal jsme ji, že zítra dorazíme pozdě večer. Najednou jsem si uvědomil, že zítra je pátek. Co budeš dělat v sobotu? Rád bych tě viděl, čas bez tebe ubíhá tak pomalu, má L., odepsal jsem a sekunda za sekundou se vlekla. Neodepsala hned. Začal jsem být trochu nervózní.

První pivo a trochu to ze mě spadlo. Rozebírali jsme poslední personální změny na centrále. Smáli se. Objednali si typické jídlo všech automotive laděných večeří, steak well-done na čtyři různé způsoby pro čtyři různé lidi. Dál jsme se nerušeně bavili, já přepil třetím pivem nervozitu a poslouchal přednášku kontrolora o nutnosti úspor, o jejich významu pro business plan na další čtyři roky. O tom, že nesmí přijít krize a proč se ČR nezapojila do šrotovného. Na štěstí to byla spíš přednáška pro našeho kalulanta a ne pro mě. Já s Jochenem jsme debatovali o technologických problémech. Dohodli jsme, že by bylo dobré, kdyby zajel k nám a skočili konečně na pivo i u nás. Smál se novému způsobu výměny forem, který má ušetřit čas , ale na druhou stranu teď budou muset mít všechny závody alespoň dvě 15t ještěrky a bude se muset tomuto nápadu přizpůsobit layout hal. Typisches lean management, na to jsme se napili.

Konečně mi přišla zpráva, jede za kamarádkou, ale strašně by mě chtěla vidět. V neděli? Snad to vydržím, odpověděl jsem a podíval se na Jochena, který se díval na čas. Náš kalkulant prohlásil, že by už pomalu šel, že si musí ještě něco připravit na zítra. Zasmál jsem v duchu, neboť my s Jochenem jsme se na zítra připravili už solidně. Vzali jsme si taxík na hotel a šli spát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama