Nemusí pršet, jen když kape

25. února 2012 v 12:48 | JS |  Fejetony_Švejk
Paní Müllerová toho dne poklidila a sešla dolů do schránky pro poštu. Zadívala se na dům naproti, který obestavěný lešením, začal pomalu ukazovat svou novou tvář plastových oken a zářivě růžové omítky. Paní Müllerová zakroutila hlavou, to by se za císař pána nikdy nestalo. Vyndala ze schránky letáky, dnes už si lidi psaní moc nepíšou, píšou se maily, jak ji říkala vnučka, tak má prý ten fejsbůk ... Paní Müllerová tiše odkráčela s tichým domem nahoru na pavlač, z dálky sem doléhaly zvuky tramvají a z přízemí štěkal pes zavřený doma sám.

Dobrý den, paní Müllerová, prohlásil Švejk, co pak nám nesete. Zrovna si mazal kolena psím sádlem a nadával v duchu na papírové utěrky, které mu vnutil večerkář. Ale nic, prohlásila a položila mu letáky na stůl. Takové plýtvání, zavrtěl hlavou Švejk a omyl si ruce. Sednul si ke stolu a zadíval se do létáků Lidl, Tesco a AAA. Jó, psi, to už není žádnej kšeft, ale auta ty teď jedou. Takovýho smradu, co z toho je, zanadával a vzpomněl si, jak chtěl přejít na Václaváku z jedné strany na druhou a málem ho porazil mercedes s ruskou spztkou. Njn, 40 let od okupace a prohání se tu s Němci, jak kdyby jim to tu patřilo, pomyslel si a zavídal na portrét Franze Josefa II., milostpane za Vás by se tohle nikdá nestalo.


Vzal do ruky leták od Lidlu a pročítal slevy. Kdy že to začíná, zeptala se paní Müllerová. Švejk odpověděl, ale ve čtvrtek jako vždycky. Tak to, abych vyšla už po šesté. Mají slevu na mléko, sekanou a chleba, to bude nával. Jen kolik večerkárů přijede a ti to hned vykoupí, hlesla paní Müllerová. Švejk prohrábl letáky a přece psaní. Od ČSSZ, že si má vyzvednout nějakou kartu. Ale vždyť mu vždycky chodil důchod na poštu, co s tou kartou bude dělat. Handrkovali se s paní Müllerovou dobrou hodinu o tom, jak se tam zadává PIN a hlavně, aby si to nepřepli do angličtiny. Jedné sousedce se to stalo a prý jí to tu kartu z banky sežralo a stálo jí to 500 Kč dostat novou.

Paní Müllerová odešla a Švejk se vypravil pro Annonci a Tipservis ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama