Uvažte psa k tyči, ať nečůrá na trafiku

24. února 2012 v 16:31 | JS |  Fejetony_Švejk
Tak nám zavřeli Týce, paní Müllerová, prohlásil Švejk a potáhnul z dýmky. Což pak Týc, ale s tím Smetanou je to prej taky špatný, odpověděla paní Müllerová a odešla si za svým. Švejk se zhoupnul v křesle a zadíval se do novin. Co se všechno neděje, pomyslel si. Od té doby, co se přišlo na to, že politici jsou kleptomani na propisky, dává si na ně i ně pozor. Nedávno udělali z hospody U Kalicha vietnamskou hernu a tak ted marně přemýšlí, kam že bude chodit na pivo. Ze smutku začal pít černé. Ale alespoň je dobré na krvinky stejně jako červené víno.

Zase zhoupnul a začetl se do článku o tom, že pana Týce odsoudili do vězení a ještě po něm chtějí pokutu, protože pozměnil panáčky ve světlech semaforů. Zakroutil hlavou, superarbitrován pro blbost by měl být!, vykřikl mimoděk a zabafal si z dýmky. Ani ten tabák už není, co býval a ještě se musí každým nacpáním dívat na varovaní ministerstva zdravotnictví. Pomyslil si, jó tenkrát to se stonalo, dneska, aby si člověk naspořil na operaci přes to stavební spoření, jak mu radila paní Müllerová. Revma už ho teď netrápí, za našetřené peníze na endoprotézu kyčí si nakoupil sud psího sádla a je spokojený.


Četl dál. Řidič autobusu, počmáral billboard politické strany a má jít do vězení též. Kam ten svět spěje, pomyslil si, vždyť si je platíme z daní a ani z našich daní zaplacený plakát si člověk počmárat nemůže. Holt, panstvo je panstvo. Ten pan Smetana je slušenej člověk, ten si na to vzal určitě vlastní fixy a spreje, né jako tihle kleptomani.

Četl dál a bafal z dýmky. Po té ji vyklepnul a zasmušile přikrytý novinami usnul ... Snad se mu to jenom zdálo ...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama