Vrtěti psem

27. února 2012 v 10:54 | JS |  Fejetony_Švejk
Dobrý bývalý voják Švejk jako obvykle seděl u své dýmky a pokuřoval. Potom si natřel kolena psím sádlem a vyrazil do ulic hlavního města. Stavební práce na protějším domě nabrali obrátek, již jen protože se to tu začalo hemžit spoluobčany, kteří uměli rusky mnohem lépe než česky. Zhluboka si odplivnul do kanálu, který byl obsypán vagly všeho druhu po včerejším dešti. V dále zahlédl nebožáky všech věkových skupin, kteří se v oranžových vestách a s koštem a s lopatou snažili za mrzkou podporu v nezaměstnanosti, po té co někteří z nch i 30 let před tím platili daně, dát ulice do pořádku. Tak zvaní nepřizpůsobiví občané v jejich řadách prohlédli důkladně i všechny popelnice po cestě, aby tak vytřídili vše, co by mohlo být ještě k užitku.


Švejk zahlolil pozdrav svému známemu legionáři, který se plahočil pro důchod na poštu, protože ho pošťačka, i když je celý den doma, opět nezastihla. Vojáku Švejkovi bylo vplivno, tramvaje v některých případech připomínali slávu budovatelské Gottwaldovy éry, kolem nich se míhala auta všech značek v zoufalé snaze se vyhnout zácpě. Dřevěné uhlí místo benzínu, pomyslel si Švejk a kráčel k restauraci na rohu, kam chodíval na smíchovskou dvanáctku.

Švejk si sednul na své oblíbené místo do rohu pod reklamu na belgické pivo. Hospodský na nic nečekal a postavil před něj plný půllitr. Vedle se rozběhla debata o tom, jak je všechno na nic, že na magistrátě kradou, k čemu je opencard a že se s tím stejně nedá nic udělat. Švejk se z hluboka napil a pomyslel, že za císaře pána by se tohle nikdá nedělo.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama