Za padáky padáka

28. února 2012 v 15:33 | JS |  Fejetony_Švejk
Držgrešle Kalousek, prohlásil dobrý voják Švejk. I ba, odpověděla paní Müllerová, zmrazí nám důchody. Za císaře pána by ho oběsili za defraudaci, rozhonil se Švejk, ani Katz takhle nechlastal. Švejk panu Kalouskovi do teď nemůže odpustit jeho zářez s padáky, pár nevinných vojáků prý dokonce umřelo tenkrát při seskocích. Pan Kalousek totiž objednal padáky, které měly tak špatnou kvalitu, že se občas vůbec neotevřely. Pro dobrého vojáka Švejka existoval pouze jediný možný verdikt a to u vojenského soudu. Ale vojenské soudy se zrušily, vojenská kontrarozvětka se fláká v Afgánistánu, místo toho, aby řešila Kalousky, Dlouhé a jim podobné doma. Švejk zakroutil hlavou. "Ještě, že se toho nedožil napr. Lukáš. Ten by je vzal bičem!", řekl Švejk.


Paní Müllerová dodala, i ty léky a potraviny jsou tak drahé, co se zvedlo DPH. "Na vajíčka, aby stál člověk frontu. Tohle kdyby věděli na lidové straně za první republiky, tak by ji ani nezaložili!", vrhkla rozohněně. Švejk, který pamatoval všechny režimy stejně jako paní Müllerová dodal, i ba ani za komunstů takhle těžko nebylo. Když člověk držel hubu a krok, tak dostal najíst, měl, kde bydlet a kde pracovat!, pokračoval, co já se sice nalítal kvůli tomu kádrovému posudku, ale i stébáci, když se našla ta zpráva, že jsem byl superarbitrován pro blbost, mě nechali být.

Paní Müllerová se usmávala, a víte pane Švejk, že je stejně legrační, že u Pražského Hradu má kancelář landsmanšaft a komunisti sídlí v ulici Politických vězňů. Dobrý voják Švejk sáhl po holi. Paní Müllerová, možná nastane čas, aby jste zase našla ten vozík, co jsem v něm jel na frontu. Paní Müllerová se usmála a jen dodala, že mu uvařej dobrou kávu, aby se tak nerozčiloval, pane Švejk.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama