Jak jsem našel peníze pod rohožkou

7. března 2012 v 10:30 | JS |  Fejetony_Švejk
Paní Müllerová spráskla ruce, pane Švejk, peníze se válej na ulici. Dobrý voják Švejk zabafal z dýmky. Slyšel, pane Švejk, o tom dobrodinci v Německu, jak nechává eura pod rohožkou. Dobrý voják Švejk na vejminku se poškrábal na hlavě. Paní Müllerová pokračovala, prý nechal nějaké dobročinné společnosti 10.000 EUR. Švejk stále mlčel a bafal z dýmky. V Annonci našel zajímavé auto, které by se dalo rozebrat na náhradní díly. Hovor s paní Müllerovou ho zajímal tak na půl. Paní Müllerová mu položila nákup na stůl a nebyla k udržení, ale co ten Bárta, jak to vidíte? Švejk zbystřil. Půjčoval jim nebo je uplácel. Prý se u soudu málem zhroutil, když ten Škarka přišel s další nahrávkou.


Švejk měl upřímně téhle aféry dost, vlastní poslanci VV si vezmou od Bárty po půlmiliónu a jdou ho udat s tím, že je uplácel. Švejk loajální císaři pánu již skoro 100 let nemohl pochopit, co je to za lidi. Pro jedny jsou to hrdinové, kteří bojují proti korupci a pro druhé jsou to pouze hajzlové, co potápí vlastní bývalé vedení. Ať je to tak či onak pro vojáka Švejka to bylo naprosto nepochopitelné. I řekl paní Müllerové, víte, měl jim to taky nechat pod rohožkou a zavolat na ně policii, že tam mají úplatek od třetí osoby. Švejk se pousmál, takový bordel nebyl ani v Maďarsku za císaře pána!

Pro Švejka, který si namáznul rohlík margarínem jako za druhé světové války, to bylo jako z kabaretu. Matně si vzpomněl, že někdo dokonce zažaloval protikorupční fond kvůli tomu, že pořídil nahrávku. Nesměle zavzpomínal na staré časy, kdy se kontrarozvětka nejmenovala vnitřní tajná služba a kdy se nahrávalo úplně všechno. Zakroutil hlavou a sám sebe se zeptal, jak má protikorupční fond bojovat proti korupci, když by nemohl nahrávat rozhovory korupčníků. Pomalu polykal sousta tukového rohlíku, který s obilím neměl moc společného a začal opět zírat do Annonce ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama