Kontinuum realit

27. března 2012 v 14:49 | JS |  Úvahy, fejetony

Lidské myšlení je záhadou moderní vědy. Jak lze z vodivých prvků schopných rozhodovací funkce z nekolika tisíci vstupy a jedním výstupem sestavit duši. Nebo alespoň její možnou hmotnou manifestaci? To je základní otázka, kterou je nutné si klást, když teorie neuronových sítí přináší takové výsledky. Zkusit se podívat na sestavení mysli z opačného pohledu, jak lze z nějakých elementů vytvořit duši, zkopírovat její zdrojový kód.
Zkusme se na to podívat očima subjektivního idealismu. Každý časoprostorový frame je ihned otestován s přesnou představou toho dalšího, jakousi kvantovou předpovědí. Dle zpětné vazby s framem dochází k představám dalších a dalších předpovědí náledujícího časoprostrostorového framů. A tím je docílena nekonečná řada myšlení.
Pokud by se teoreticky podařilo vytvořit simulaci neuronové sítě, měla by dojít ke stejným nebo podobným výstupům - k vytvoření mysli, k AI. Jde o to vytvořit možnost simulaci, která je schopna odhadovat dle nějaké vstupní funkce, startovního algoritmu a výstupem - přepovědí časoprostorvých rámců. Jde o to nadefinovat vstupní hodnoty funkcí tak, aby nějakým způsobem popisovaly realitu, dokázaly vyjít z počátečních podmínek a pokračovaly by v nekonečném algoritmu předpovědí jejich vývoje.


Nechtít dojít k výsledku nějakých postupných kroků jako získávání (simulaci) jednotlivých schopností - řeč, vidění, ... Jde o to předpovídat v jeden okamžik realitu nebo její odhad. Pak pomocí soustavy rekuletních posloupností a řad popsat další vývoj událostí. V digitálním smyslu by se jednotlivé framy vytvářeli v řádu nanosekund v nekonečném streamu.Pokračuje článkem Time frame


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama