Souhrnná zpráva o činnosti Evropské unie 2011

2. března 2012 v 15:59 | JS |  Politika & EU
Všem, co se zajímají o dění kolem sebe, bych v zápalu boje proti A.C.T.A., Dobešově představě o vysokém školství, útoku národních vlád pod záštitou "dostat cyberzločin pod kontrolu" na svobodu internetu, doporučil nahlédnout do následující publikace, která shrnuje činnost Evropské Unie za poslední rok 2011 a nastiňuje kroky pro rok 2012 a další následující léta. Jmenuje se Souhrnná zpráva o činnosti Evropské unie 2011 .

V této knize se jasně rýsují plány doktríny Evropa 2020, utáhnutí opasků finačním i státním organizacím a státům ( zatím hlavně v eurozóně) v rozhodovacích pravomocech, urychlení vybuduvaní ESM ( trvalého nástroje pomoci nesolventním státům ), který doplňuje a nahrazuje nyní existující záchranné fondy. Dále rozvíjí tzv. balíček "six-pack", co jsou doporučení Evropské Komise k rozpočtové ukázněnosti členských států, které jsou již schváleny a uvedeny v platnost pro všechny státy Unie.

Záleží na pohledu každého z nás na roli Evropské Unie, ovšem je zcela zřejmé, že ať jsme nebo nejsme v eurozóně, tak kroky naší vlády podléhají schalovaným direktivám Evropské Komise a pouze je rozvíjejí na našem území bez nějaké širší společenské debaty, ať již jde např. o prodlužování věku odchodu důchodu, důchodové reformy či synchronizace poptlatků za převody mezi finančními institucemi ( tzv. globální daň, která má přijít od ledna 2014 ).

Evropská Unie však všechny informace veřejně publikuje, je možné je připomínkovat v rámci Zelených knih a o svých krocích vydává volně dostupné publikace. Je tedy pouze na nás, zda se o dění v Eropské Unii, tedy i u nás, začneme zajímat a aktivně z pozice jednotlivců či nevládních sdružení do jejího dění vstupovat nebo se spokojíme z kusými informacemi z medií a euroskepticismem pana prezidenta ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama