Strategie zkreslené reality

12. března 2012 v 20:02 | JS |  Úvahy, fejetony
Pod dojmem životopisu Steva Jobbse a dalších zkušeností bych rád podtrhnul "black box" uvažování a strategii zkreslené reality. Často se setkáváme s problémem či myšlenkovým modelem, kde konfrontováni "vnitřním pohledem" nejsme schopni se vymanit ze zaběhlých schémat myšlení. Nejsme schopni podívat se na problém z více stran, Říct, stojí to za hovno! Spolehnout se na intuici, která nám říká, že existuje vždy více řešení za daných podmínek. Ne pouze to jedno a nebo pouze ty doporučené. Každou věc lze uchopit po každé jiným způsobem a přeci stejně pevně nebo pevněji.

Právě schopnost vidět svět "svýma očima", nenechat se zvyklat názorem většiny a po každé se snažit dosáhnout cíle co nejjednodušeji, je hlavním poselstvím Steva Jobbse.

Dalším neméně důležitou věcí je posedlost myšlenkou unikátnosti. Každá věc může být funkční, avšak po každé může nabývat jiné formy . Kombinace, co nejjednodušším, minimalistickým, obsahem, funkčnosti a dále posedlostí cílem myšlenkového modelu, na který jsme se schopni podívat z maxima stran, které jsou možné. Nám spolu s intuicí či citem pro dokonalost v ergonomii ( uspořádání ) či ve formě ( designu ) může a mělo by pomoci dosáhnout unikátnosti myšlenkového modelu, funkčnosti a nebo předmětu.

Právě snaha o unikátnost by měla být důvodem pro tvorbu a design myšlenkového modelu, předmětu, činnosti a nebo funkčnosti. Bez snahy o unikátnost zmizí tvůrčí duch. Ne nadarmo je např. inženýrství definováno jako TVŮRČÍ aplikace přírodovědných věd do praxe
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama