Tibet - země duchovní svobody

10. března 2012 v 13:19 | JS |  Politika & EU
Musím říct, že Tibet a na něj navazující systém buddhismuje pro mě symbol duchovní svobody. Tak jako Tibeťané se nikdy agresivně nepotlouká po ulicích, nestojí v koutech nádraží a obchodních center a nevnucuje se v bombastických pohřebních show jako křesťanské církve a imbecilní sektářské odnože. Buddhismus chápu jako více filozofii než náboženství, avšak filozofii s duchovním obsahem. Filozofii, která lidem ukazuje cestu k duchovním hodnotám obecně a proto ji v obchodních centrech ani na piedestalech konzumu nejademe. Ale přeci o něm všichni ví, protože každý člověk tíhne duchovním hodnotám, které buddhismus představuje. Tedy Cestu, která převyšuje sama sebe a která nám ukazuje, že existují hodnoty nezávisle na nás a které sdílíme, ať chceme nebo ne. Tou největší hodnotu, kterou buddhismus přináší je naděje v každé životní situaci, jenž se může přihodit.

O to víc je tristní, že manifestace a symbol buddhismu - Tibet - je již více půlstoletí okupován Čínskou Lidovou Republikou a probíhá zde genocida původního obyvatelstva a násilné osídlování novým čínským obyvatelstvem za tichého souhlasu všech světových mocností a světové populace. Tristní je především to, že ač buddhismus dává naději všem lidem na světe, tak v Tibetu umírají lidé v naprosté beznaději, když se dívají jak "Velký Bratr" ničí jejich zemi. Tibet požírá paradoxně protiklad toho, co představuje o sám, duchovní tradici a duchovnímu uvědomění si opravdových hodnot se staví karikatura kapitalistického vydírání lidí prázndými a bezobsažnými hesly maoismu. Dnešní Čína je fackou ve tváři, jak samotného Maa, tak Marxe a Englese, kteří by se v hrobě obrátili, kdyby viděli kam tzv. "komunismus" v Číně dospěl.


O to víc působí zoufale v dnešní době samouplování lidí z Tibetu, kteří už nevidí žádné východisko, ale přeci každý člověk na planetě Zemi dříme proti Číně zbraň. Je to právo výběru, které lidé v Číně a v Tibetu nemají. Ať si půjdete koupit tričko, mp3 přehrávač či elektrospotřebič řekněte: NE z Číny!. Pokud lidé celého světa přestanou nakupovat věci z Číny a distancují se tím od systému zneužívajícího práce dětí a vedoucího genocidu vůči poklidnému tibetskému národu, pouze potom porazí tisíce malých Davidů obrovského Goliáše. Porazí ho tím, co představuje - zahnívající mrtvolu prázných hesel Maoismu, naplněných touhou pomoci a bezidejností.

Proto než si koupíte tričko z Číny, než si zapnete svou novu plazmu ze Shanghaje, uvědomte si, že zrovna v tomto momentě se upaluje člověk z Tibetu a nebo na něj míří zbraň za vaše peníze. I vy jste totiž za genocidu v Tibetu svým způsobem spoluzodpovědní ...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 the-club-penguin the-club-penguin | 10. března 2012 v 13:21 | Reagovat

Hi please, visit my site: http://the-club-penguin.blog.cz/

P.S. pretty design :) But i think you need new :)

So, waddle on!

2 ewelen ewelen | Web | 10. března 2012 v 13:21 | Reagovat

Mně je buddhismus taky sympatickej..

3 Terez* Terez* | Web | 10. března 2012 v 13:24 | Reagovat

Krásný blog. )) vela sa mi pači, byla by som rada kdyby si navštívila můj blog o móde. )) Fashion.blog.cz ))

4 Any :) Any :) | Web | 10. března 2012 v 13:29 | Reagovat

Zajímavé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama