Vrtěti psem

17. března 2012 v 10:10 | JS |  Fejetony_Švejk
Paní Müllerová přinesla letáček. To mi dali na ulici, prý teď budou demonstrace na 15ctýho, řekla a zadívala se na Švejka. Já už jsem to také slyšel v hospodě, odvětil Švejk a začal si mazat kolena, vrchní se pak bál, že mu lidi rozkradou půllitry, protože se prosáklo, že se půjde kolem sídla vlády. Švejk se usmál, za císaře pána by se tohle nikdá nestalo, prohlásila paní Müllerová, aby takhle lidi ožebračovali. Zemědělství rozkradli, cukrovary zrušili a zbytek průmyslu prodali Němcům!, rozohněně dodala. Švejk se zamaštěnou rukou podrbal na hlavě, kde mu již drahně let nic nerostlo a dodal, i ba paní Müllerová, a teď po 20cti letech jdou lidi protestovat.

Kde ti lidé byli, když se schvalovala kuponová privatizace? Kde ti lidé byli, když se Poldovka svěřila diletantům? Kde ti lidé byli, když byl stát ještě v potravinách soběstačný?, vhrkl Švejk na paní Müllerovou. Paní Müllerová zavrtěla hlavou, kde by v hospodě nadávali nebo seděli doma jako za komunistů. Kde by byli? Švejk nespokojeně odfrkl. To nám veteránům by se tohle za první republiky nikdy nestalo, klackem by jsme je hnali. Vlast je vlast. Švejk se rozpomněl na jeho idealizovanou dobu masarykovské republiky a to, jak se měl krásně, když chodíval po nábřeží každou neděli korzovat.


Ze zasnění je probral zvonek. I kuš babo, zařval Švejk na nebohou holčinu s kartičkou nějaké energetické společnosti. Dneska se tomu říká jinak pane Švejk, dodala paní Müllerová, to jsou ty dealeři. Zrovna včera jim něco pálili v televizi. Ale to nejsou tihle paní Müllerová, zasmál se Švejk, to jsou ti druzí s tou trávou. Máte pravdu pane Švejk, to jsou ti druzí ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama