Time frame

1. dubna 2012 v 19:42 | JS |  Úvahy, fejetony

Navazuje na Kontinuum realit

Jestliže je myšlení odhad souvislého toku časoprostoru, který je námi uchopitelný pouze skrz pochopení linearity nebo cykličnosti jednoho z prarametrů - času, vyplývá z toho nutně schizma multirealit dle jednotlivých odhadů subjektů toho schopných. Mezi nimi musí existovat mainstream, který se vyvíjí dle současného paradigmatu reality, které je v tu danou dobu respektovaný větším počtem subjektů. Jedná se o snahu subjektů stát se objektivními v čase, ne ovšem v časoprostoru, kde jsou všechny parametry ( pokud existují ) pravděpodobně rovnocené.

Naše zjednodušení časoprostoru vzniká, buď intuitivním odhadem dalších událostí nebo analýzou předešlých událostí a odhadem nových dle nějaké teorie. Tato teorie je opřena o parametrizaci časoprostoru. Časoprostoru se snaží vnutit základní veličiny a odhad jejich vývoje. Parametrizace se potom snaží nastavit základní hodnoty těchto veličin, tak aby bylo možné se dobrat z abstraktní teorie konkrétních výsledků. Naše současná parametrizace je opřena o předpověď čtyř základních interakcí a teorii, která je rozvíjí. Jimi jsou - elektromagnetismus, slabá jaderná interakce, silná jaderná interakce a gravitace.Abychom s nimi mohli pracovat, existuje základní definice časoporostoru kolem nás, se kterou je myslící subjekt schopen pracovat - definice prostoru a definice času. Odpovídá nám na otázky: kde? a kdy?. Paradigma nám říká, proč se časoprostor vyvíjí, tak jak vyvíjí a aplikovaná teorie nám říká, jak se vyvíjel, vyvíjí a bude vyvíjet.

Otázkou je, zda již myšlení založené na nehybném parametru ( neovlivnitelném ) času, je schopné vůbec časoprostor kolem nás pojmout a nějak reálně posoudit. K tomuto účelu je nutná teorie, která je dnes založena na čtyř interakcích a ÚLOZE POZOROVATELE, který svou přítomností časoprostor ovlivňuje. Dodává mu neurčitost poznání. Otázkou je, co je pozorovatel a jak na časoprostor působí.


Pokračuje článkem Podstata magie jako manipulace s realitou ( http://automotive.blog.cz/1209/podstata-magie-jako-manipulace-s-realitou )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama