Velikonoce

10. dubna 2012 v 10:16 | JS |  Téma týdne
Člověk by ani nečekal tak originální téma týdne po Velikonocích než Velikonoce. Kdesi v útrobách inspirace adminů blog.cz se zrodil tento originální nápad. Velikonoce nám zhurbly. Vlastně začínají již koncem ledna, když se objeví první velikonoční zajíčci v supermarketech, i když mají s naším pojetím Velikonoc málo co společného. A přece velikonoční zajíček dohopsal až k nám tedy do televizí, supermarketů a večerek všeho druhu. Ne, že bych ho neměl rád, ale přece jenom by mohl hopsat tam, kde má.
Na druhou stranu alespoň ve vajíčkách se s brainwashingem mainstreamu shodnem, pomlázku nám prodají babičky před supermarketem. A hurá na to. Okružní jízda městem po svých za doprovodu koled, panáků něčeho ostrého a vyšlehání chtivých slečen může začít. O děti je postaráno kreslené a jiné pohádky jsou v pernamenci po celý den. Z pohanského svátku se stal nejdříve křesťanský svátek a po něm svátek globalizovaného konzumu.
Čest všem, co slaví pohanské ( lidové) i křesťanské Velikonoce, já se stávám člověkem, který je neslaví vůbec a bere je jako zajímavou možnost zůstat doma nebo se jít někam projít či jet na výlet o prodlouženém víkendu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 YumeOokami YumeOokami | 10. dubna 2012 v 19:05 | Reagovat

Nějak jsem tvůj komentář nepochopila...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama