Aspoň že čtyři zlatý ...

13. srpna 2012 v 8:12 | JS |  Fejetony_Švejk
Dobrý voják Švejk se toho rána probudil a tuze ho vzalo revma. Ani vstávat se mu nechtělo. Vykodrcal se z postele a natřel si nohy obzvláště tlustou vrstvou psího sádla. Jo, jo, pomyslel si, pohyb je Proenzi, ale kde na to vzít? Sedaje si pročítal včerejší Annonci a procházel inzeráty. Bafal z dýmky tabák a čekal na paní Müllerovou, až donese kávu a rohlíky. Revma ho pořád bralo a tak měl toho dne po náladě.

Tak máme čtyři zlatý, pane Švejk, zahlaholila paní Müllerová, věděj to? Švejk se netrpělivě podrbal na bradě. Nevěděj, Vy taky sledujete akorát tu Annonci, tam se toho moc o olympiádě nedozvěděj, pokračovala paní Müllerová a dala hřát kávu na plotýnku. Sedla si ke Švejkovi a rázně se na něj zadívala. Musíte o sebe víc dbát, jinak to, mentálně zakrníte, zvýšila hlas paní Müllerová. A kdepak to vzala, ozval se Švejk, sama dobře víte, jak mě ty noviny vždycky dopálej. Tak jsem je přestal číst. A to by jste neměl, přece jenom člověk musí vědět, co se děje kolem něj, zašeptala paní Müllerová.


Švejk zabrumlal, paní Müllerová, nadechl se, dyť víte, že co jsem se dočetl, že ty španělský éra jsou k ničemu a policajti lapili tu zpěvačku Parkanovou. Co jsem se dočetl, že Kalousek volá vyšetřovateli, jak je to ložený. Co jsem se dočetl, že Kubice vydírá plk. Lessyho. Co jsem se dočetl, že pan Janoušek byl sice nalitej jako dělo, ale byl už před tím nepříčetnej, tak se mu asi nic nestane. Co jsem se všechno dočetl o Rathovi. Co jsem se dočetl ... , Švejk rezignovaně vydechl, rozčílil jsem se tak, že mě zase chytlo revma a to já nemám za potřebí, víte!

Švejk zrudnul a dodal, to by za císaře pána nikdá nestalo tohleto! Takovej bordel nebyl ani v Maďarsku!, zafuněl Švejk, čeho se mám paní Mülelrová ještě dožít. Dvě světový vojny mám za sebou, ale tohle teda nebejvalo. Paní Müllerová nalila Švejkovi kávu, namazala mu rohlíky máslem, podívala se na něj a povídá: "Tak hlavně, že máme ty čtyři zlatý."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama