Podstata magie jako manipulace s realitou

15. září 2012 v 12:11 | JS |  Úvahy, fejetony
! Navazuje na Kontinuum realit a dále pak na Time frame !

Umění magie je schopnost představit si možnou realitu a přizpůsobit vztahy mezi současností a možnou realitou tak, aby se současnost postupem času změnila v možnou realitu, která bude co nejvíce podobná nebo shodná jako počáteční představa. Vztahy se rozumí snahy jednotlivých subjektů o rozhodování vůči jiným subjektům. Obecně tedy lze říci, že je nutno ovlivnit miliardy subjektů pro plošnou manipulaci s realitou, což si můžeme dokumentovat na způsobu formou iluze v tv show, např. zmizení domu nebo mrakodrapu. V reálných podmínkách aplikuje mág, jako manipulátor s realitou, k dosažení cíle podnětů v kolektivním nevědomí. Dle kulturních reálií využívá celé myšlenkové proudy ve svůj prospěch tak, aby ve finální fázi ovlivňoval co nejmenší počet jednotlivých subjektů. Možná realita mága, byť třeba dočasná, se může stát skutečnou realitou, i když se liší od objektivní reality bez manipulace. Důležitým prvkem se stává skutečnost, že mág má v dané chvíli na daném místě možnost dočasnou "lávkou" (jednotlivou nebo složenou manipulací) pokračovat ke svému cíli - možné realitě. Musí však mít zpětnou vazbu o smýšlení subjektů ve smyslu jeho cíle nebo podcílů tak, aby se jeho konstrukce nezhroutila v šílenství - subjektivní schizma realit. Zpětná vazba mága informuje o "kapacitě možného", což základní vlastností myšlenkového proudu nebo subjektu.


Tedy zde vstupuje do oblasti "nadpřirozena" konfrontací s "kapacitou možného". Musí subjekty přesvědčit nebo využít správným způsobem myšlenkový proud tak, aby daný okruh manipulovaných subjektů měl přímou zkušenost s "nadpřirozeným skutkem" jako možnou reálnou věcí nebo možný reálným dějem. Základními "nadpřirozenými skutky" jsou: iluze, manipulace s vědomím a s vnímáním subjektů a manifestací duchovní síly, tedy kouzlem.

Kouzlo definujme jako takovou manipulaci s realitou, kterou nejvyspělejší společenské paradigma (druh nejobecnějšího myšlenkového proudu) nedokáže vysvětlit a odporuje mnohačetné empirii.

Kouzlo vychází z myšlenky, že vše v časoprostorovém kontinuu, které obsahuje i kolektivní nevědomí, je v neustálém dynamickém vztahu se svým nebližším okolím. Proto je možné silou mysli využít kolektivní nevědomí k zprostředkování silového impulzu takové formy a takové hyperakce, že zmodifikuje realitu dle požadavku mága jako manipulujícího subjektu.


K získání schopnosti vytvořit kouzlo je nutné se oprostit od vědeckého paradigmatu (myšlenkového proudu), dnes vyučovaného od raného věku jako standard a skutečně vnitřně přijmout celistní paradigma (náboženské, filozofické nebo cestu subjektivního idealizmu) v kombinaci se "zasvěcením". "Zasvěcením" se myslí zvládnutí základních duchovních cvičení (udržení pozornosti na jednu myšlenku, vymístění duše z těla, meditační pochopení iluzornosti ega, …), mít dlouhodobě trénovanou duševní vytrvalost a sebekázeň a přesvědčit sám sebe, že "nemožného" lze dosáhnout (=navýšení "kapacity možného"), což můžeme ztotožnit s tzv. iniciačním rituálem a úspěšnou zkušeností s ním. Bohužel 99% adeptů skončí před branami duchovních cvičení s ohledem na deziluzi dlouhodobých nezdarů, které jsou však přirozené a přinášejí kýženou duševní vytrvalost a sebekázeň.


Samotné prosazení své možné reality mágem je tvůrčí činnost vyžadující fantazii, logické myšlení a otevřenost mysli vůči vstupním podnětům z okolí. V raném stádiu vyžaduje prosazení možné reality rozplánování využití myšlenkových proudů a základních "lávek" systému manipulace. Cesty k manipulaci s realitou jsou různé, avšak vždy se jedná o ucelený systém jednotlivých akcí a jejich podcílů, které vedou k dosažení co nejširšího nahrazení objektivní reality možnou realitou dle cíle mága s co nejmenším možným počtem manipulovaných subjektů. Pouze zcela probuzené duchovní autority jsou schopné projekce sebe sama do všech subjektů určitého systému a přímé změny ve všech subjektech, nutných pro danou manipulaci, a tedy obrazně změny všech "kvantově mechanických" pozorovatelů. Tím okamžitého dosažení vlastní možné reality bez uceleného systému s jednotlivými manipulacemi, tedy tzv. "nazřením možné reality".


Magie je tedy nekonečnou Cestou napříč kontinuem přes "dálnice paradigmat, silnice myšlenkových proudů a lávky tvořené mágem" v kolektivním nevědomí.


Mág je v tomto pojetí bytost, která manipuluje s realitou dle svých vlastních cílů s využitím všech způsobů manipulace (iluze, manipulace s vědomím a vnímáním ostatních subjektů a kouzlem) a možnostmi, které jsou dány stupněm jejího duchovního vývoje.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 12. listopadu 2012 v 19:28 | Reagovat

Tohle je na mne moc složité. :D

2 Den Den | Web | 12. listopadu 2012 v 20:07 | Reagovat

[1]: Nápodobně, ikdyž v tom vidím, něco velmi zajímavého. Pěkná práce,

3 Marie Marie | Web | 12. listopadu 2012 v 21:44 | Reagovat

Tak to si musím vytisknout, důležité podrthnout a celé zhltnout :-). Jen letmo jsem prolétla a už se těším, až si článek přečtu do hloubky! zajímavé

4 Ježurka Ježurka | Web | 13. listopadu 2012 v 12:45 | Reagovat

Mág je asi blízký příbuzný od kouzelníka, nebo se pletu? Pokud ano, tak každý, kdo kdy v televizi kouzlil, tak děsně rozčílil mého manžela. Proč? No protože neví, jak je to možné a kde se brali ti králíci v klobouku?

5 Jan Stanislav Jan Stanislav | Web | 17. listopadu 2012 v 19:29 | Reagovat

GOOUT.cz - přažská kultura přehledně a bez reklam

6 Kačka Černých Kačka Černých | Web | 30. listopadu 2012 v 22:17 | Reagovat

Hodně dobrá práce.Doufám,že to přiměje ostatní lidi pochopit co to vlastně magie je a přestanou do nás rýpat.

7 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 8. prosince 2012 v 17:36 | Reagovat

Jednoduchá věc hold musí být vysvětlována tak složitě... Stačí zažít a už nebude potřeba nic vysvětlovat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama