Podzimní pobyt u Máchova jezera

24. října 2012 v 20:19 | JS |  Copywriting

Testovací článek pro VIDIA-DESIGN s.r.o.

Když končí letní sezóna u Máchova jezera a pomalu ji polyká mlžný opar zářijových dní, prostoupí Máchovo jezero a jeho okolí duch Máchova kraje. Genius loci, který vládne mezi hrady Bezdězem, Houskou a Kokořínem, nadýchne se do romantických procházek podzimních rán. Pláže se změní z království vodních radovánek v barvy podzimu a jezero v zrcadlo.

Pohledy do čarovné dáli, Máchovo jezero zve k projížďce na lodi. Proč nevyužít možnosti okružní plavby? Máchovo jezero jako by mělo kouzlo a nechalo návštěvníky snít. Po půlhodince plavby je tu opět břeh, realita a s ní i volba ubytování Máchovu jezeru co nejblíže. Snad některý z penzionů jako penzion Diana, penzion FAMI, penzion U Zvonu, Vila Terezie a další? Možné ubytování u Máchova jezera se nabízí i v soukromí privátů ve Starých Splavech. Máchovo jezero daruje možnosti i náročnějším. Na dosah vůním a šepotu básníkova jezera najdeme hotel Bohemia, hotel Port, hotel Bezděz a hotel Borný.V tichém zákoutí hotelové terasy může návštěvník přemýšlet nad svým podzimním pobytem u Máchova jezera dál. Zda se vydá po turistických trasách, nejspíše Máchovou stezkou. Zda se rozhodne pro kolo a využije cyklostezek, navštíví cestou Památník K.H. Máchy, bude se toulat dál na kole lesními cestami a najednou je v Doksech, kde objeví Muzeum Čtyřlístku.

Pak si vychutnává chvíle odpočinku ve vůni pekárny na dokském náměstí. Bude se dál procházet přírodou? Bude obdivovat Máchovo jezero a jeho tajemství? Využije pestrého kulturního programu podzimu v Doksech a v okolí? Nechá se zlákat jarmarkem a koncertem na hradě Houska? Nebo zavítá na výlet do podzimní idyly Kokořínského údolí? Nebo se nechá pohltit tajemnou atmosférou krajiny Máchova kraje pohledem z hradu Bezděz? Podzimní pobyt u Máchova jezera je relaxací pro duši a uvolněním ze stresu všedních dní.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama