Podstata magie

13. listopadu 2012 v 22:16 | JS |  Reflexe
V několika článcích jsem se pokoušel definovat magii jako manipulaci s realitou pomocí ovlivnění subjektů (pozorovatelů). Chtěl bych znovu upozornit na provázanost článků. Základem je článek Kontinuum realit, kde se snažím ukázat realitu z pohledu subjektu (pozorovatele) jako neustálý odhad na sebe navazujících událostí. Tuto myšlenku potom rozvíjím v článku Time frame, kde hledám "vzorkovací frekvenci" reality tím, že se opírám o čas jako konstantu pro zjednodušení situace a snadnější manipulaci s myšlenkou reality jako neustálého toku událostí, se kterou subjekt (pozorovatel) neustále intereaguje. Myšlenky sjednocuji a snažím se dojít k podstatě magie jako manipulace s realitou v článku Podstata magie jako manipulace s realitou.


Červenou nití, která spojuje jednotlivé články, je potom myšlenka kolektivního nevědomí a odmítnutí individuálního podvědomí jako části neudržitelného modelu psychiky jednotlivce. Jedná se v podstatě o propojení transpersonální psychologie s fyzikou, kde kolektivní nevědomí je "pátou interakcí", která propojena a ovliňuje zbylé čtyři interakce. Právě v kolektivním nevědomí pak nacházím klíč k podstatě magie jako zdroje její síly a schopnosti tvorby možných realit.

Typickou osobností, která měla vlastní "zkreslenou realitu" a dokázala ji prosadit, i když to vypadalo na první pohled nemožně, je Steve Jobs. Svým způsobem ho lze považovat za mága. Jemu je pak věnován článek Strategie zkreslené reality, kde se snažím ukázat sílu jeho pohledu na lidské možnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama