Soubor článků k Podstatě magie jako manipulace s realitou

18. listopadu 2012 v 8:10 | JS |  Stáhněte si v pdf
Soubor:


Úvod:
V několika článcích jsem se pokoušel definovat magii jako manipulaci s realitou pomocí ovlivnění subjektů (pozorovatelů). Chtěl bych znovu upozornit na provázanost článků. Základem je článek Kontinuum realit, kde se snažím ukázat realitu z pohledu subjektu (pozorovatele) jako neustálý odhad na sebe navazujících událostí. Tuto myšlenku potom rozvíjím v článku Time frame, kde hledám "vzorkovací frekvenci" reality tím, že se opírám o čas jako konstantu pro zjednodušení situace a snadnější manipulaci s myšlenkou reality jako neustálého toku událostí, se kterou subjekt (pozorovatel) neustále intereaguje. Myšlenky sjednocuji a snažím se dojít k podstatě magie jako manipulace s realitou v článku Podstata magie jako manipulace s realitou.

Typickou osobností, která měla vlastní "zkreslenou realitu" a dokázala ji prosadit, i když to vypadalo na první pohled nemožně, je Steve Jobs. Svým způsobem ho lze považovat za mága. Jemu je pak věnován článek Strategie zkreslené reality, kde se snažím ukázat sílu jeho pohledu na lidské možnosti.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marie Marie | Web | 18. listopadu 2012 v 12:17 | Reagovat

No já už jsem "prostřední článek" přelouskala a stále nad ním přemýšlím, už jsem ho i rozmnožila a těším se, až si s kamarádkou o tom promluvíme a pořádně prodiskutujeme, zatím jsem ve fázi vstřebávání a jdu si tisknout i další dva články ;-).

2 jsem, který jsem jsem, který jsem | 12. prosince 2012 v 11:20 | Reagovat

to je stále dokola. realita jako taková není uchopitelná, nelze zobjektivizovat, ohraničit, protože časoprostor, relativita, je pohyb, pohyb je energie a energie je hmota a zase naopak. to znamená, že objekty se hýbou a nelze je ohraničit, zabsolutizovat a ukázat odkad pokad. my to ale chybně děláme, a v tom je ta iluze relativity. říkáme já, moje, tvoje. jenže my můžeme pozorovat nejenom tělo, ale i mysl. pak vzniká subjekt a objekt. co můžeme vnímat, uvědomovat, tím nejsme. čím tedy jsme? jsme svědek, čisté vědomí,láska, to ale nemůžeme nijak uchopit, protože tím jsme ale nevidíme sami sebe, ale náš život jako člověka můžeme toto nekonečno odrážet ve formě v našem životě. pak ten pohyb je v souladu s námi, vědomím, a nebo se odráží chybně a pak mluvíme o iluzi, né o realitě být, odrážet, manifestovat pravdu.
poznej sám sebe a poznáš celý projev, vesmír, to co je.
forma je prázdno a prázdno je forma.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama