Znovuzrození (z roku 2002)

24. listopadu 2012 v 21:43 | JS |  Úvahy, fejetony
Země se otřásla. Pomalu se probírala z dlouhé nečinnosti. Její tělo zachvátila nezměrná bolest. Její nervová soustava ji požírala zaživa a ona s úpěnlivou prosbou či s poslední nadějí vzhlížela k posledním ostrůvkům čistoty uprostřed Kalahari. Prosebný nářek šamanů jí však připadal spíše jako posmrtný chorál. Vzbouřila se...

Bičovala sama sebe nekonečnými proudy vody,hledala rozhřešení v tornádech, která jí trhala svaly a nemilosrdně se vrhala do všeočišťujícího ohně sopek.Nemohla se však se svými dětmi rozloučit, sledovala je s nevinným úžasem bytosti,která nechápala, proč sami sebe ničí.


Její rozhodnutí zrálo každým dnem,modlila se sice ke Stvořiteli, aby jí dal ránu z milosti, ale ta nepřišla. V tu chvíli se jí sevřelo hrdlo a ona vyslala do světa mohutný vzlyk.Každá živá bytost byla zasažena nezměrnou bolestí a v kleče prosila Matku za odpuštění. Ona však již neslyšela...

Tu noc se narodila. Ještě si sama sebe neuvědomovala,ale rozptýlené bakterie jí umožňovaly obsáhnout svojí velikost.Hravě se klouzala vodopády,koupala se v rašících lesích a zpívala opojnou píseň života, která každým svým taktem probouzela další formu života.

Byla mladá,naivní a krásná. Uprostřed vcholků svých hor našla naplnění.Dýchalo se jí slastně lehce a magma v jejích žilách ji rozpalovalo. Po jednou si uvědomila, že jí něco chybí.Společnost, to slovo rezonovalo její myslí. Její sestry byly daleko a přemýšlely strašně cize. V tváři Měsíce viděla pouze bolest vězně, toužícího po svobodě. Stvořila si člověka. Ten rozhlédl kolem a byl uchvácen nádhernou hvězdnou oblohou. Spolu s ní se zamiloval do hvězd a každou noc děkoval své stvořitelce za ten pohled.

Pomalu se začínala rozvpomínat. Ve zbytcích civilizace své předchůdkyně spatřila svůj osud. Rozplakala se a její dítka se choulila zmateně k sobě. Mohla je snad teď smést do svých hlubin?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama