Mocnář prezidentem nebude

24. ledna 2013 v 19:52 | JS |  Fejetony_Švejk
Dobrý voják Švejk se uvelebil v křesle a poslouchal rádio. Zrovna běžela ta prezidentská volba. Poškrábal se na hlavě, koho volit? Do druhého kola se dostal mírně senilní šlechtic s neustálým spánkovým deficitem a bývalý socialistický prognostik, kterému se moc jako prognostikovi u Stanislava Grosse nevedlo. Je to dilema, zabafal Švejk z dýmky, kterou vytahoval jen svátečně. Jinak kouřil dutinkový tabák Red Bull, který po trojím přebrání šel napěchovat do dutinek, aniž by se roztrhl papírek. Paní Müllerová mu sice teď navrhovala, aby si koupil tu elektronickou cigaretu, ale tomu Švejk moc nevěřil. Tábak je tabák, paní Müllerová, říkával vždycky.


Zamyšleně se podíval do zdi, koho tedy zvolit. Vzpomněl si na staré dobré mocnářství. Jó, kdyby kandidoval císař pán, to by hned věděl. Ale Schwarzenberg? Dobrý voják Švejk neměl českou šlechtu moc rád, jeho zkušenosti mu říkaly, že coby vojáci vždycky neměli disciplínu. A ta musí bejt, rozhořčeně zamával fajfkou. Zadíval se znovu a co ten prognostik a bývalý předseda vlády? Švejk zabafal a zabafal a zabafal ... Nemohl se rozhodnout. Tak bafal a bafal z dýmky dál ... Až usnul a ona mu vyhasla.

Vzbudil se v noci celý rozlámaný. Zanadával si sám na sebe a šel si lehnout. Koho asi Švejk nakonec bude volit? A kdo bude prezident?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Fredy Kruger Fredy Kruger | 25. ledna 2013 v 21:09 | Reagovat

Slyšet jest Jossefa  Schweika :
" Pokud mne, pravím se tejká ....
ten ... a  nebo ten  strejka ??

Nevolím Schlaffenbeyka !
Tak jsem se nakonec rozhodnul !"
Soldat Schweik  silně se uprdnul
mumlaje :  " Takovou sebranku !"
.... muž pokračuje dál ve spánku ....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama