Plyšový medvídek

28. ledna 2013 v 18:14 | JS |  Téma týdne
Plyšový medvídek, jak já měl rád plyšového medvídka, když jsem byl malý. Musel se mnou spát pod peřinou, neboť bez něj bych snad ani neusnul. Má dětská mysl, která žila 100+1 příběhem, které se valily z útrob nekonečné dětské fantazie, si neuměla představit, že by mě nedoprovodil do říše snů. Plyšový medvídek byl zpovědníkem mých dětských naivností a zároveň kamarád, který má tajemství nikomu nevyzradil.


Plyšový medvídek je snad symbolem dětství. On a jeho knoflíkaté oči, které se na svět dívají stejně jako oči dětí. Plyšový medvídek je odkazem Malého prince, má stejnou poetiku, mluví stejným jazykem a prožívá dětská dobrodružství i zlovůli dospělých, kteří nad dítětem bdí "tím svým způsobem". Svého plyšového medvídka bych rád věnoval Exupérymu, za to, že nikdy nepřestal dětskýma očima žít. Ať žije jeho slon v klobouku i Země lidí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shav Shav | Web | 28. ledna 2013 v 19:08 | Reagovat

Já jsem si vždy myslela, že mezi sebou moji plyšáci komunikují, jakmile odejdu z pokoje. Teď už žádného z těch starých kamarádů nemám, nicméně občas mi tato myšlenka vytane na mysli ještě dnes, ale to už je asi profesionální deformace.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama