Mrzne až praští

23. února 2013 v 1:07 | JS |  Fejetony_Švejk
Dobrý voják Švejk seděl na kavalci, byl rozmrzelý, že tak brzo vstával. Jó, za císaře pána to se vyspávalo, pomyslel si a jal se hledat dýmku. Rozhlédl se po místnosti a padla na něj zima. Topil na plyn, žádná legrace, ale drahý špás. Litoval, že má karmu a ne klasická kamna jako kdysi. Teď se bál moc zatápět, aby nebylo léto s vyúčtováním opravdu horké. Kamarád z restaurace na rohu ulice mu to nastavil na úsporný mód. Švejkovi připadlo, že to netopí vůbec a než se ohřeje voda pro koupel v jeho sprchovém koutě, tak uteče díl Ulice jedna radost.


Švejk si povzdechl, oblékl si zánovní jägrovky a konečně spatřil dýmku. Sednul si do křesla, pustil ČT2 a počasí z různých koutů republiky a začal bafat. I tu si uvědomil, že bude muset zase větrat a pak se mu ozve revma jako vždycky, když se nachladí. I nu což, pomyslel si a otevřel okno, zvuky tramvají vnikly do místnosti a Švejk dýchal noční Prahu s jejím odérem Michelských pekáren a nočních autobusů. Bafal, bafal a bafal. Přitom se občas zhoupnul v křesle. Byl to takový líný den, kdy ani karma nejela, protože až do 9 hodin byla vypnutá, resp. na udržovacích 18 stupních na termostatu. Švejkovi se stýskalo po kamnech a psech, se kterými kšeftoval. Zabafal, vzal si Annonci a začal číst inzeráty auto-moto. Už dlouho si nic nepřivydělal a jeho zákazník z autoservisu už mu dokonce volal, zda je v pořádku.

Tak kam pak já to dneska vyrazím, obrátil oči v sloup a řekl si, dobrá, výlet do Kladna pro slušivý autovrak na díly se na něj smál ze strany 23. Tak se Švejk rozšafně rozhlédl a vzal do ruky svoji Nokii a s tarifem Belsk mobil vytočil číslo do Kladna. Ano, ano, ano, hlaholil hlas ve sluchátku, můžete si přijet. Švejk zavolal do autoservisu a už pro něj jelo auto s podvalem. Snad se brzo vrátím, řekl Švejk a opravdu se vrátil co by dup. Ale to už karma běžela na 100% ...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama