Myšlení v asociacích

17. února 2013 v 23:03 | JS |  Reflexe
Často zklouzávám ke složitým řešením jednoduchých věcí. Jako bych nedokázal prohlédnout a zamotám se do sítě pomyslných kliček, které vedou k cíli, ale ne přímo. Je tam pár zastávek, prohlídka městské věže, dál vyhlídka na soutok dvou místních řek, překročení brodu potoka, útěk před psem ze soukromého pozemnku, kde jsem si nevšimnul varování, až nakonec přijde výsledek. Přijdu na to, jak to udělat. I když mě napadne ještě asi 6 variant, co by se mohlo stát a proč by se to mohlo zhatit na nějakém detailu. Prostě přemýšlím kostrbatě, ale zase v 99,9% to vymyslím, aniž by mi někdo pomáhal. Je to úděl takhle myslet?


Myšlení je fascinující, když sám sebe podrobíte drobnohledu nezávislého pozorovatele, klidně zpětně. Taky máte rádi, když najdete svůj starý sešit a jenom kroutíte hlavou co jste řešili před 5 lety a co řešíte teď? Myšlení je vlastně taková dravá řeka, která člověka strhává dál a dál a dál, nikdy nekončící touha po dalším momentu, kdy se zase rozvlní EEG novým vjemem nebo impulzem. Mám rád Dr. House, protože to je seriál o přemýšlení a myšlení, diagnostika je hledání řešení. Z omezeného množství vstupů musíte správně určit chorobu a léčbu. Baví, jak se vždycky vloupou k pacientovi domu a prohrabávají odpadkový koš a projdou i ledničku a mají ty igelitové rukavice.

Hráli jsme kličkovanou, vždyť to znáš. Kamaráde, já jsem vyhrával. S tímhle mottem od Dalibora Jandy, který vůbec nesouvisí s předešlým textem, i když trochu jo - asociačně, se s vámi loučím a jdu spát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 17. února 2013 v 23:39 | Reagovat

I já mám rád myšlení se všemi jeho fascinujícími možnostmi i úskalími. A ještě lepší je, když člověk umí čas od času poznat ten správný okamžik, kdy je třeba myšlení zcela odvrhnout a spolehnout se jen na to, co myšlením samotným poznávat nelze :-).

2 Stranger_in_darkness Stranger_in_darkness | Web | 18. února 2013 v 4:22 | Reagovat

[1]: njn ja moc prave na intuici spolehat nemuzu, protoze z toho mam schizma realit a ziju pak "jinou realitu" nez vsichni okolo, coz je dost nebezpecne ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama