Konspirační teorie pana X

1. března 2013 v 5:02 | Stranger_in_darkness |  Pan X
Existoval pan X. Pan X pracoval v jednom nejmenovaném závodu v automobilovém průmyslu na pozici projektového inženýra. Ač neměl VŠ vzdělání odváděl dobrou práci a často dostával příležitost se prezentovat přímo u ředitele závodu. Protože se věnoval kalkulacím a přípravám malých projektů pro sériovou výrobu, jeho akční rádius byl velmi široký a díky administraci úsporných opatření, která však i sám realizoval vyhledáváním nových dodavatelů pro strategické suroviny, se dostával k informacím o běhu závodu, které patřily pouze za zavřené dveře. Občas se dokonce zúčastňoval porad managementu. Zalíbil se řediteli závodu, avšak během jedné večeře v nejmenovaném hotelu se znelíbil "šedé eminenci" závodu, dodavateli, který byl úzce provázán s ředitelem a pro závod zajišťoval i politickou podporu na platformě místní a krajské politiky. Pan X si během večeře nedal pozor na ústa a "šedé eminenci" to neuniklo. Vše běželo v zaběhnutých kolejích a nic nenasvědčovalo nějaké radikální změně v životě pana X.


Tou dobou se vracela z Tichomoří slečna Y. Po půlročním pobytu v rovníkovém ráji jí vypršelo vízum a musela se dobrodružně vracet domů do Čech. Slečna Y, pohledná blondýna, zapadla do koloritu všedních dní v ČR, byla bez práce a rodiče se rozváděli. Dokonce hrozilo, že bude bydlet s macechou pod jednou střechou. V té chvíli do hry jako deus ex machina vstoupil pan "šedá eminence", za přímluvu jejího otce jí byl nabídnut post asistentky ředitele přes pracovní úřad. Ovšem její hladké přijetí na místo, na kterém neměla žádné zkušenosti, se proměnilo v oprátku pro pana X. Pan "šedá eminence" si dobře zapamatoval, že pan X. není nevhodnějším častým návštěvníkem v kanceláři pana ředitele. A tak slečna Y dostala jednoduchý úkol, to sbalit ho a smazat ho jako potenciálně nebezpečného. Pan "šedá eminence" si dobře povšiml, že slečna Y měla sklon k jedné nejmenované tvrdé droze a zároveň byla ovlivnitelná přes její rodiče. Její úkol jí byl vštípen plíživě a mělo to vypadat, co nejpřirozeněji. No a tak se slečna Y stala spolupracovnicí pan X během víkendových úkolů od vedení. Vzhledem k tomu, že zajišťovala i běh administračního systému závodu, tak spolu byli v častém kontaktu. Až přišel večírek na oslavu narozeného dítěte jednoho z kolegů. Samozřejmě se od sebe ani moc nehnuli, on byl rád, že ho nějaká slečna vůbec poslouchá a ona začala zjišťovat, že se jí vlastně líbí.

Pan X to nevydržel a pozval ji k sobě na chalupu pod krycím heslem "XPPS termín", avšak jako by ho něco vnitřně varovalo, nechal si 3 týdny mezeru na rozmyšlenou. Ani pořádně nevěděl, zda ji chce sbalit nebo jen prokecat víkend jako s jeho ostatními kamarádkami. Naskočil k ní do auta a vydali se směrem k jeho chalupě, tam si tak dlouho povídali, až se začali líbat. Je jedno, kdo koho svedl nebo nesvedl, najednou na první pohled úplně přirozeně byli pár. Začali spolu bydlet, takže macecha pod jednou střechou se nekonala a z něj se stal šťastný maloměšťek s krásnou slečnou Y. Vše běželo tak nějak v normálu, když tu se začaly objevovat celkem časté návštěvy slečny Y u jedné její kamarádky přes noc. Tak jednou, dvakrát za měsíc, jemu to bylo jedno. Pan "šedá eminence" samozřejmě věděl, že i on, pan X, má s drogami určité zkušenosti. No netrvalo dlouho a přiznala se mu s tím, jestli si dá také. Po 5 letech, kdy si dal maximálně jointíka, nabídku nepochopitelně přijal. Jak byl zamilovaný, tak nemyslel soudně a začaly drogové večírky jen u nich doma s občasnou návštěvou její kamarádky s jejím přítelem. Na první pohled v tom nebyl žádný problém a opravdu na venek se nic nezměnilo. Jen na slečně Y bylo vidět, že jí je maloměsto malé a tak si začal pan X hledat nějakou práci jinde, že by se přestěhovali.

A opravdu přes velkou snahu udržet ho v závodu se vždy dostal pod tlak doma, protože dali výpověď oba a ona už se vracet nechtěla. Navíc již začala zaučovat za sebe náhradu. On byl v kleštích z jedné strany ředitele a svého nadřízeného a na druhé straně slečny Y. Její úkol se zdál u konce, on neuvěřil prorockým slovům svého nadřízeného o 2 letech s ní a pak že ho kopne někam. Nakonec odešel a díky své nerozhodnosti jako totální igráček, který se nechá ovládat slečnou Y. Pan "šedá eminence" se dál procházel po závodě a byl rád, že smazal někoho, kdo protestoval v žertu proti fakturaci úklidu sněhu v červenci.

Přestěhovali se tedy do velkého města, nastoupil do nové práce a ona nemohla najít práci, skoro půlroku. Navíc pan X špatně odhadl své finanční možnosti a začal vytloukat klín klínem. Ona většinou sama doma začala hulit trávu o sto šest. Měla vymyšlený systém, když nebyl doma, dala do okna koupelny květinu a dva technaři odnaproti již věděli, že zákaznice na ně bude čekat dole v parčíku nebo se u nich staví. Co se tam dělo, je otázkou, avšak je jisté, že se tam hulilo a lze doufat, že jenom tráva. Nebyl den, aby nepřišel z práce do bytu, kterým se povaloval dým marihuany. Občas si s ní dal také, ale co bylo daleko nebezpečnější. Začali si mnohem častěji dělat drogové dýchánky. On jí sehnal nakonec práci v jedné velké strojírenské firmě, kde se seznámila se slečnou Z a co se týká akcí a zábavy byla na něm nezávislá. Jezdila za ní do sousedního města na různé akce nebo jen tak na návštěvu a on jako bulík pro ni jezdil. Jednou mohl nahoru a pak už musel čekat po každé dole v autě, protože nebyl free, cool a in pro místní huličské osazenstvo, které vyznávalo extrémní sporty a hlavně terénní kola. Slečna Y to měla rozdělené, tvrdé drogy s panem X, lehké drogy se slečnou Z (ty dva technaře už nepotřebovala) a s ní i kulturní program na dobu, kdy blbec pan X trčel na přesčasech a makal opravdu do úmoru, aby všechno zaplatil, což se mu nedařilo.

Docela dost se zadlužil až za hranici únosnosti, udělal ze sebe blbečka, co si půjčuje a nevrací zpátky. To vše jen, aby udržel jejich "hnízdečko lásky", ze kterého ovšem už dávno koukala sláma ven a praskalo ve švech vzájemných skoro-antipatií a rozdílnostem životního stylu. Co je stmelovalo, byly už jen drogy, pro které s ním byla dál, i když pro ni vlastně společensky odpadl, když se jí přiznal ohledně peněz a chtěl po ní polovinu nájmu místo třetiny, kterou mu dávala. On se topil v drogách, v práci a v dluzích. Ona se slečnou Z výlety a s rodinou pak rozmanité dovolené. Teď si budeme užívat, jak drsně prohlásila, mám na to právo. Blížil se čas, kdy se již situace vyhrotila na tolik, že pan X nezvládl všechny okolnosti a nakonec se od něj slečna Y odstěhovala, ihned potom se s ním rozešla a nechala ho samotného v polovyklizeném bytě živořit. Aby s ním ve svém novém bytečku mohla mít příležitostně sex a hlavně drogové dýchánky. Stal se z něj vlastně takový její dealer, se kterým "kdysi" něco měla a nikdy mu neopomněla zdůraznit, že už si hledá někoho jiného nebo že z pana X má psychické trauma, aby už šel. Slova jeho nadřízeného se splnila do puntíku, slečna splnila úkol a poslala ho do kytek.

Nakonec dostal toxickou psychózu, vystíhovaný se pokusil o sebevraždu, přežil, ale na úkor psychického zdraví. Psal ji smsky jako na běžícím páse a po té už hodně nadávající. Člověka, který ji půlroku živil na pracáku a se kterým prožila 2,5 roku, potopila před jeho rodinou a svými známými od kolařů až po kamarádku z maloměsta jako stalkera a to ji psal pouze sms a nic víc. Zřejmě ji někdo ve vedlejším velkém městě na kolařské kalbě poradil, že takhle bude zhrzená oběť a z pana X opět bláznivý igráček. Prostě splnila svůj úkol, pro který ji pan "šedá eminence" nechal vzít do závodu a splnila ho se ctí sobě vlastní. Od hulení s technaři a po té s kolařskou elitou přes její naléhání, aby "něco" dovezl až po vyplivnutí, když už ho nepotřebovala. Vlastně co s ním? K quicksilver bundě se nehodí a je prostě out. Hlavně už někdo úplně cizí.

Nebohý pan X je nyní opět v závodě, ale už není nikomu nebezpečný a je tam z části kvůli tomu, kým byl a ne kým je teď, když musí překonávat dennodenně nástrahy své psychické nemoci, se kterou se půlroku vyrovnával a slečnu Y ani nenapadlo se prostě jen tak během té doby stavit. Už žije s někým jiným a toho dementa pana X, tedy hlas ze záhrobí, už nechce znát.

P.S.
Jisté tamtamy dokonce uvádějí, že slečna Y byla ve spojení s jeho šéfem ve velkém městě a aby tento šéf věděl, co si myslí a o něj říká pan X, který mu začal být nebezpečný svým prezentovaným pohledem na kalkulace, dával jí tedy peníze za informace o něm a o tom, co si myslí. Schůzky prý měli ve velkém nákupním středisku v centru, kde pracovala přítelkyně jeho bývalého šéfa a kam se dalo odskočit si z její francouzštiny. Zajímavé, že když byl opravdu na dně a dal nějak vědět šéfovi z velkého města, tak vždy kontaktoval jeho šéf z velkého města slečnu Y, i když ta u pana X nikdy nebyla v takových chvílích.

P.P.S.
Jiné tamtamy se pozastavují nad hláškou jednoho podnikatele v restauračním zařízení, že slečnu Y tu zná v ulici každý. Proč pro boha? Že by marihuana byla tak drahá, že snížila k roztodivným akcím, když byla na pracovním úřadě a seděla sama doma.

P.P.P.S.
Zlí jazykové zase dodávají, že dostala peníze za zbytky svých zkrácených blond vlasů v době, kdy pan X na nic neměl, protože zaplatil nájem a velký nákup. A co ona? Ona za své vlasy vyrazila na výlet do Polska, samozřejmě se slečnou Z.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dadulka dadulka | Web | 1. března 2013 v 8:25 | Reagovat

Zajímavé a poučené... předpokládám správně, že jde o příběh z reálného života? Jen mne to potvrzuje v přesvědčení, že není nad samostatný nezávislý život, hlavně se nezamilovat :-)

2 Ježurka Ježurka | Web | 1. března 2013 v 16:44 | Reagovat

Machinace, podvody, lži, je to smutné, ale věřím, že se to děje. Bohužel.

3 Michelle Michelle | Web | 2. března 2013 v 16:24 | Reagovat

žádná hrdost, žádné zásady a minimální vůle.
smutné, že takoví lidé opravdu existují...

4 *AnetWolfLun* *AnetWolfLun* | E-mail | Web | 2. března 2013 v 17:09 | Reagovat

páni ten příběh je krásně děsivý a zajímavě působící :) Realný. Nemám slov. Tvé psaní se pořád zdokonaluje. :)

5 Zuzka Zuzka | Web | 2. března 2013 v 20:55 | Reagovat

Moc pěkný příběh. Tak skutečný. Tak pěkně výstižně a zajímavě napsaný. Fakt super. :o)

6 Cerolline Cerolline | Web | 3. března 2013 v 9:27 | Reagovat

Jestli je něco po životě, to si netroufám říct. Ale představa, že už nemůžeš dělat věci, které jsi dělal rád, nebo být s lidmi, které jsi měl rád, je dost smutná. Protože budeš pryč. Někde..

7 VendyW VendyW | E-mail | Web | 5. března 2013 v 7:40 | Reagovat

Hmmmmm, jakoby se tam promítala nějaká autenticita ba přímo i vlastní rčitá zkušenost. Je to přes tu mrazivost a tvrdost dobré psando. :)

8 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 8. března 2013 v 19:29 | Reagovat

Strašně smutné..a smutnější ještě je, že se toto stává v reálném životě.. Ale je třeba doufat v lepší zítřky..

9 Šíryen Šíryen | E-mail | Web | 24. března 2013 v 21:31 | Reagovat

Příběh pana X je více, než zajímavý a poutavý. Zajímalo by mě, jak vlastně zjistil, že slečna Y pracovala pro pana „šedou eminenci". Snad jsem to někde v textu nepřehlédla…

10 Stranger_in_darkness Stranger_in_darkness | Web | 26. března 2013 v 19:43 | Reagovat

[9]: je to konspiracni teorie, on to nevi jen si to domyslel ...

11 Dana Pašková Dana Pašková | E-mail | 14. ledna 2014 v 19:47 | Reagovat

Nelíbí se mi tato konspirační teorie. Pan x se tak strašně lituje a chce abychom brečeli s ním. Chybí pointa. Jak se pan x zmužněl a vymazal paní y ze života.

12 Stranger_in_darkness Stranger_in_darkness | 14. ledna 2014 v 21:34 | Reagovat

Ne to nechce, urcite nebreci, jen chce znat pravdu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama