7 lží o komunismu

12. listopadu 2013 v 19:44 | Stranger_in_darkness |  Politika & EU
!! TENTO ČLÁNEK SE ZAMÝŠLÍ OBECNĚ NAD POJMEM KOMUNISMUS. NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO S PORUŠOVÁNÍM LIDSKÝCH PRÁV ANI S PROPAGACÍ NĚJAKÉHO HNUTÍ NEBO STRANY !!

1. lež: Komunismus je diktatura.
Komunismus je společenský systém, který je nezávislý na formě vládnutí (přerozdělení moci ve společnosti). Komunismus je společenský systém, kde pozbyly peníze svůj smysl, neboť lidé jsou na takové úrovni, že jsou schopni si vzít pouze to, co potřebují k životu a přitom neohrožují ostatní v rámci společnosti.

2. lež: Komunismus je vláda jedné strany.
Opět holý nesmysl. Forma přerozdělení moci ve společnosti (je možná jak diktatura, tak demokracie) je nezávislá na společenském systému ve smyslu chování společnosti k penězům.3. lež: Peníze samy o sobě jsou hodnotou, do které se vyplatí investovat lidský potenciál.
Peníze nejsou samy o sobě žádnou hodnotou, ale jsou pouze komunikačním prostředkem ke směně zboží.

V dnešním společenském systému (kapitalismu) je možné peníze hromadit a vytváří se stav, kdy peníze přinášejí moc a možnost ovládat ostatní členy společnosti, kteří mají peněz méně a jsou závislí na přístupu k nim formou pravidelných dávek za odvedenou práci nebo příspěvků od státu. Kapitalismus přináší novodobé otroctví, kde naprostá většina lidí je podřízena úzké "společenské elitě". Naprostá většina lidí se musí dlouhodobě zadlužit a tím podřídit, aby mohli žít důstojně a měli zajištěné základní životní potřeby (bydlení a výbava domácnosti, získání vzdělání, adekvátní zdravotní péče, …).

Přechodné stádium mezi kapitalismem a komunismem je socialismus, kde peníze jsou pouze komunikačním prostředkem pro směny zboží. V oběhu je peněz právě tolik, aby umožňovaly chod hospodářství, ale není již možno je hromadit takovým způsobem, aby umožnili vznik kapitalistických elit (elity, která prostřednictvím peněz ovládá ostatní členy společnosti).

4. lež: Komunismus lze nastolit pouze revolucí.
Cesta ke komunismu je evoluční proces, neboť díky rozvoji technologií dojde k masivnímu úbytku pracovních míst v primární sféře (těžba surovin, zemědělství) a sekundární sféře (zpracovatelský průmysl). Terciární sféra (služby) pak nebude schopna pokrýt požadavky na pracovní místa tak, aby byla udržitelná rovnováha ve společnosti (klíčová většina lidí nebude mít zajištěné základní životní potřeby).

Kapitalismus se tedy musí zhroutit sám od sebe a to v momentě, kdy dojde k nasycení omezených pracovních míst a pro klíčovou většinu lidí již nebude možnost vytvořit nová. Jsou v podstatě dva možné scénáře. Buď nastane vláda oligarchie (elity, která bude disponovat rozhodujícím objemem peněz), která bude mít rozhodující silové vojenské prostředky k udržení moci, nebo společnost přejde pod tlakem rozhodující většiny nezaměstnaných lidí do socialismu. Dojde k celosvětovému oddlužení, znárodnění výrobních prostředků a zemědělství. Tím pádem dojde k pokrytí základních životních potřeb celé společnosti. K vládě oligarchie je nutné zabránit za cenu "revoluce", kdy se jí odejme možnost dostat se k rozhodujícím silovým vojenským prostředkům.

5. lež: Komunismus je spojen s materialistickou filozofií.
Opět nesmysl. Jak může ovlivňovat světový názor (vyznání, víru, filozofii) společenský systém, který pouze přerozděluje zdroje (potraviny, spotřebiče, léky, výrobní zařízení, …) dle určitého klíče, který je dán společenskou shodou? Odpověď: Nijak. Proto např. může o komunismus usilovat i věřící člověk.

6. lež: Autor má právo na ochranu duševního vlastnictví až do té míry, že znemožňuje vývoj, výzkum a rozvoj společnosti.
Lidé mají mít možnost ihned možnost využívat duševní bohatství k co nejrychlejšímu rozvoji společnosti. Autor má samozřejmě právo na spravedlivou odměnu, avšak výsledky vývoje a výzkumu musí být ihned sdíleny v rámci celé společnosti a nikdo by neměl mít právo výsledky tajit nebo využívat pouze ke svému obohacení.

7. lež: Je spravedlivé, aby byl nerovný přístup ke zdravotnickým službám.
Zdravotnictví a léky musejí být bezplatné a každý člověk k němu musí mít stejný přístup. Není možné přístup ke zdravotnictví využívat jako prvek k ovládání lidských životů tím, že se někteří nedostanou k adekvátní zdravotnické péči kvůli nedostatku peněz.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 allah akbar allah akbar | 14. listopadu 2013 v 8:51 | Reagovat

"Kapitalismus" se podle mého názoru zhroutit nemusí a pravděpodobně se ani nezhroutí.
1) Za vším hledám konkrétní LIDI - nikoliv "systém", "kapitalismus",...
2) Globální zdroje už byly rozděleny.
3) Jedinci z vyšších společenských pater pyramidy lidí, "vrstva X", mají veškeré nástroje potřebné k ovládání nižších pater, "vrstva Z".
4) Veškeré zisky (nejen materiální), jež vytváří vrstva Z plynou do vrstvy X a ta  je "rozděluje", sdílí, atd. a neustále si upevňuje své postavení a víc a víc se vzdaluje vrstvě Z = NÁM.

2 Jan Stanislav Jan Stanislav | Web | 14. listopadu 2013 v 11:23 | Reagovat

jj s tím částečně souhlasím viz bod 4. Jen já si myslím, že to nevládne vrstva X zcela a je tu možnost, že se jim to hroutí.

3 allah akbar allah akbar | 15. listopadu 2013 v 0:06 | Reagovat

Že se jim to hroutí?
1) Komu? Kdo to je "jim"? Kdo je to konkrétně?
2) Jak to hroucení vypadá? Co si pod tím mám představit?

4 Jan Stanislav Jan Stanislav | Web | 15. listopadu 2013 v 13:43 | Reagovat

1, majitele korporaci a investicnich fondu
2, pokud by se znarodnil prumysl ve Francii a Nemecku,dale Cina pozadovala okamzite navraceni dluhu od USA (pod hrozbou znarodneni investic na uzemi Ciny) a ropa/zemni plyn se zacala obchodovat ve zlate/EURu, pak by se zhroutil financni sektor, ale ne ekonomiky statu (krome USA). Nasledujici krok by byl celosvetove oddluzneni (v kombinaci s menovou reformou) ... Armady by byly v patove situaci: "zbytky" NATO vs Cina+KLDR+Pakistan+Indie diky svym vzajemnym jadernym arzenalem.

5 allah akbar allah akbar | 16. listopadu 2013 v 0:31 | Reagovat

1) Kdo přesně jsou ti majitelé? Jména?
A jsou to skutečně oni? Není někdo nad nimi???
2) Jak reálně vidíš Tebou zmíněné předpoklady? Jaká je (podle Tebe) pravděpodobnost těchto událostí?

6 Jan Stanislav Jan Stanislav | Web | 16. listopadu 2013 v 17:08 | Reagovat

1, o tom už jsme mluvili. Takže beru na vědomí "vrstvu X" jako nadřazenou vrstvě "Y" (majitelé fondů a korporací). Jména by bylo u vrstvy Y dohledat nebo jsou verejne známá. Strategie výše je zaměřena proti vrstvě "Y" a tím možnému odtržení vrstvy "X" od zdrojů.

2, milióntiny promile ...

7 Jan Stanislav Jan Stanislav | Web | 16. listopadu 2013 v 17:14 | Reagovat

Ano, zapomněl jsem na Rusko, které vede bývalý general KGB, takže by stálo při proletářích všech zemí. Neboť dosáhnout "znárodnění" průmyslu a bankovního sektoru v Francii a Německu lze pouze přes odbory a jejich převzetí závodů a bank, které jim ve skutečřnosti patří ...

8 kolejdoucí kolejdoucí | E-mail | 5. dubna 2014 v 15:15 | Reagovat

at 1) majitelé většiny soukromých korporací světa jsou zase jiné soukromé korporace, jedná se o síť podobající se pavučině v jejímž středu je potom nemnoho soukromých bank, které všechny ty korporace skutečně ovládají (vlastní větší část jejich akcií), tyto soukromé banky vlastní potom hrstka obrovsky bohatých rodin (nejbohatších rodin světa)- ale o tom žádná oficiální informace neexistuje, na rozdíl od celosvětové struktury vlastnictví soukromých korporací - o tom existuje dokonce vědecký výzkum -
http://www.literarky.cz/tereza-spencerova/6454-svt-ovlada-hrstka-bank-slavoj-iek-satek-kapitalismu-s-demokracii-je-minulosti

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama