Obecný námět k mysli - nové pojetí myšlení

5. ledna 2014 v 23:14 | JS |  Úvahy, fejetony
Obecný námět k UI a teorie mysli, možná nesmysl, ale přemýšlím o tom poslední dobou často:

Zkoušel si někdo představit myšlení z hlediska subjektivního idealismu. Nesnažit se simulovat jednotlivé části myšlení a vnímání - smysly, reflexy, ale (pokud vezmeme jako parametr čas) v každé určité jednotce času vzniká časoprostorový rámec a zároveň zpětná vazba na něj, z čehož se předpovídá následující časoprostorový rámec. Vzniká tím nekonečná řada rámců, tedy samotné myšlení.


Časoprostorový rámec berme jako množinu všech stavů myšlené vnitřní funkce myšlení. Objektivní realita jako taková tedy neexistuje, existuje pouze "black box" myšlení a vnímání. Ono pojímá veškerou objektivní realitu, kterou je schopen rozpoznat jedinec, tedy existuje pouze realita subjektivní.

Otázkou je zde jsme schopni najít tuto vnitřní funkci, která popisuje v jednotkovém kroku časučasoprostor a dokáže ho následně předpovědět pro další myšlený krok času. Rozpracoval jsem to spolu s myšlenkou kolektivního nevědomí jako "společnou základnou" subjektů, proto aby mohl subjekt plně reagovat na podněty. Kolektivní nevědomí pak vystupuje jako společný zdroj "kvantově mechanických" pozorovatelů (subjektů) a zároveň zdroj silového působení. Rozpracoval jsem tyto myšlenky detailněji v článku Podstata magie jako manipulace s realitou, který přikládám.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama