Konzultační společnost - můj nový začátek?

14. února 2014 v 21:52 | Stanislav Honzík |  Copywriting
Když jsem koncem listopadu, již opět v pracovní neschopnosti, oznamoval korupci dle interních směrnic mého bývalého zaměstnavatele, netušil jsem, že budu mít již jen 48 hodin v rámci koncernu. Trochu jsem to nervově neunesl a řekl managementu, co si o nich myslím. Byla to chyba, ale do jakých věcí mě zahnali, si těžko umíte přesvědčit. Vlastně jsem ze sebe udělal někoho, kdo je celkem mimo a nemá smysl se s ním o čemkoliv bavit. Třeba, když máte kamaráda prokuristu, aby nevolal vašemu otci, ale přímo vám. Je zajímavé, že až na jednoho člověka z odborů mi osobně nikdo nic neřekl. Njn, svět se mění ...

Upřel jsem se tedy na myšlenku, založit si vlastní konzultační společnost nebo-li consultancy.


Prioritně v oblasti strategického nákupu (procurement), costingu (kalkulace) a administraci projektů (project engineering). V těchto oblastech mám osmiletou praxi z automobilového průmyslu (automotive). Procurement, costing a project engineering mě baví a jako samostatný konzultant bych získal nezávislost na zaměstnavatele v automotive, kterou bych docela uvítal. Projekty (projects) dokážu odprezentovat v českém, anglickém a německém jazyce.

Dokážu však, myslím, velice dobře psát texty na míru webovým stránkám a má zde i nějaké reference. Tedy copywriting je šálkem mé kávy, pokud to mohu takto říct. Sice mám trochu problémy se svou "stručností" a tedy musím šetřit fakty v copywritingu tak, abych je rovnoměrně rozestřel v realizovaném textu pro webové stránky.

Dále jsem schopen psát i novinové články. Psal jsem pro Pirátské noviny a aktivně se zajímám o problematiku EU. Mám zkušenosti s vedením projektů. Tvorbou marketingových materiálů. Schopností vyhodnotit situaci a zvolit nejlepší řešení. Vytvořit celkovou strategii pro zákazníka a dále ji s ním rozvíjet. Tedy má nabídka konzultačních služeb se rozšiřuje z automobilového průmyslu (automotive) na IT firmy, které prodávají SEO k organizacím jako jsou odbory, neziskové organizace, vydavatelé novin, EU organizace, politické strany a hnutí.

Mojí prioritní snahou nyní je získat alespoň jednu dlouhodobou zakázku, která by mi umožnila stabilizovat moji situaci a dát mi výhled do budoucnosti. V možnosti založit si konzultační společnost (consultancy) vidím opravdu velkou šanci jak se rozvíjet a chytit nový dech.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama