Můj boj s korupcí a za lidská práva a popis korupce v IAC Group Zákupy a důsledcích pro mě

17. února 2014 v 19:03 | JS |  Politika & EU
Musím říct, že mé názory a mé postoje mě dostaly až do těžké životní situace, kde snad vše vyřeším a budu moci jít dále se vstyčenou hlavou. I proto jsem si dal dohromady můj projekt konzultaní společnosti v oblastech: 1, procurement, costing a project engineering 2, tvorba image a strategií pro různé organizace a politické strany/hnutí 3, tvorba článků a úvah na téma EU, monitoring a reporting 3, copywriting a psaní PR textů na zakázku. Více informací najdete v souhrnu na www.darksideforum.org.

Při přes svou pestrou minulost jsem vždy stál na straně občana a jeho práv v boji s plutokracií a jejími metastázemi ve veřejném životě. Upozoňoval a bránil jsem základní pilíře společnosti jako základní práva a svobody, právo na důstojný život, právo na informace, transparentní prostředí za podmínek transparentních bankovních účtů a účetnictví, odmítnutí soukromých agentur v oblasti autorských práv a veřejnou kontrolu nad úřady včetně exekutorů. Zde se názorově nejvíce blížím Pirátům, kde jsem registrovaný příznivec, ale mé zaměření je silně levicové, neboť sociální solidarita ve společnosti je podle mě hlavním ukazatelem úrovně této společnosti a dává tak co nejvíce lidem garance základních potřeb jako bydlení, potraviny, lékařská péče, bydlení a podpora rodin s dětmi.


Snažil jsem se vždy o informovanost společnosti, ukazoval potenciály evropského občana a upozorňoval jsem na závažná společenská témata jako v článcích:

politika po roce 1989 a organizovaný zločin: Pirátské Noviny - Vláda veksláků
lidská práva a zahraničí: Politika & EU: Tibet - země duchovní svobody
manipulace s volbami ze strany ČT: Politika & EU: Diskriminace malých politických stran
ODS, TOP09 a jejich lži o komunismu: Politika & EU: 7 lží o komunismu

Svými postoji jsem vždy prosazoval práva zaměstnanců proti nadnárodním korporacím, kdy jsem využíval jejich vlastní mechanismy v souboji s nekorektním chováním nebo nereálným požadavkům lokálních managementů a jejich snaze vytvořit si síť (dodavatelé+poskytovatelé služeb), ze které pak čerpali "výkupné" za zakázky. S centrálami, jak evropskými, tak globálními, jsem měl a mám velice dobré vztahy, které jsou výsledkem vzájemné úspěšné spolupráce.

Naposledy v IAC Group s.r.o., závod: Zákupy

jsem dostal realizaci a administraci objednávek pro stavbu nové linky, tedy byl jsem zodpovědný za ně ze své pozice plant buyer. Byl jsem neustále pod časovým tlakem, technologové mě obcházeli, objednávali si telefonicky materiál sami a nutili mě vystavovat zpětně objednávky, výstavbu vedl německý důchodce, který neměl technickou dokumentaci (místo ni odevzdával malůvky na papíru či kartónu), neuměl se absolutně chovat a zcela evidentně svoji roli nezvládal (neexistoval plánm prací a nákladů, linku stavěl "z hlavy").

V dlouhodobém stresu, kdy jsem se kvůli neustálým porušováním předpisů a logického průběhu objednávek a neměl jsem podporu lokálního managementu v tom systém zavést a tedy nebyl jsem schopen kontrolovat tok objednávek, i když jsem za to měl zodpovědnost, mi nakonec selhalo zdraví a byl jsem 8 týdnů v pracovní neschopnosti. Vrátil jsem se zpět, ale po hrubých invektivech ze strany jednoho člena managementu jsem opět po 5 dnech skončil v pracovní neschopnosti.

Protože situace vypadala tak, že výstavba linky měla 4 měsíce zpoždění, neexistoval průhledný systém objednávek (ne mojí vinou), německý důchodce dál pobíral peníze ve výši paušálu pro experty Andersen Consulting a neměl jsem podporu top managementu v Zákupech, jsem byl nucen dát tomuto vlaku "záchrannou brzdu", jinak mi hrozilo, že výstavba a náklady na linku budou dány za vinu mně. Tedy ohlásil jsem korupci dle interního školení IAC Group.

Jak situace dopadla? Bez vysvětlení a možnosti se bránit mi "kamarádi z managementu" neprodloužili smlouvu, najednou, 4 dny od odeslání popisu korupce HR directorce střední Evropy a Vicepresindentovi Operation, jsem byl v pracovní neschopnosti a pod tlakem mých soukromých aktivit, ke kterým jsem potřeboval pracovní smlouvu, jinak mi hrozily exekuce. Tlak jsem nevydržel a řekl jsem veřejně svůj názor přímo managementu dost hrubým způsobem, za což jsem se pak, tedy za hrubost, omluvil. Ze strany centrály jsem nedostal žádnou podporu a případ je zřejmě zameten pod koberec.

Naopak jsem atakován nepřímo, bez mého vědomí a s cílem mě diskreditovat managementem závodu v Zákupech:
- volali mým rodičům a snažili se mě u nich poškodit.
- prokazatelně o mně lhali Krajskému soudu Ústí n. L., pobočka: Liberec.
- vyžádali si bez mého souhlasu a podvodně část mé lékařské dokumentace od mého odborného lékaře a dále s ní manipulují.
- konzultují situaci s právníkem s cílem (pravděpodobně) donutit mě k písemným aktům nebo mě žalovat u soudu.

Doufám však, že se situace uklidní, najdu si novou práci a na události v IAC Group Zákupy zapomenu s tím, že do smrti budu vědět, že jsem se neohnul a postavil jsem se managementu sám, poměrně těžce nemocný a bez podpory okolí. Sice jsem přišel o práci, ale za to mám svou hrdost a jsem svobodný.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Milan Bednář Milan Bednář | E-mail | 17. února 2014 v 20:32 | Reagovat

Jak říkáš. Čím víc toho o tobě čtu, tím jem z toho blbější.

2 thomasse thomasse | Web | 20. června 2015 v 11:41 | Reagovat

půjčky ihned do 50000 :-)

3 crosslight crosslight | Web | 7. září 2016 v 11:53 | Reagovat

pujcky online ihned havlíčkův brod :-P

4 yarnen yarnen | Web | 9. září 2016 v 9:51 | Reagovat

nejlepší nebankovní půjčky bez registru :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama